2024. Április 19. péntek
Ha azt kérnék tőlünk, hogy adjunk egy kulcsszót a 2020-as évnek, minden elfogultság nélkül választanánk azt, hogy: Egészség. A következő képes anyag adaitból rengeteg más meglepő tény is kiderül, nem csak a távmunkában dolgozó emberekről, hanem az általános mentális egészségről is.

Egy nagyon nehéz, eseménydús éven vagyunk túl, amely minden tekintetben kihatott ránk – közvetve és közvetlenül, testileg, érzelmileg és mentálisan is. A koronavírus járvány sajnos minden eddiginél nagyobb számban szedi áldozatait, és még nem látszik a vége.

Míg tavasszal a #maradjotthon kampány által bevezetett karantén volt a fő történés, addig sajnos ősszel már a járvány második hulláma söpör végig a bolygón és az országunkon, amely sokkal lesúlytóbb statisztikákat mutat, mint a tavaszi első hullám.

Márciusban még kevesen voltak azok, akiknek konkrét családtagját vagy ismerősét érintette volna a probléma, jelenleg már szinte mindenkinek a közvetlen környezetében történt megbetegedés, vagy sajnos sok esetben halál is.

Ilyen nehéz időben érdemes észrevenni a jó dolgokat is, hiszen mint mindennek, egy gazdasági válságot magával hozó világjárványnak is van pozitívuma – még ha nehezen is lelhető fel.

Az otthonmaradás ugyanis nem csak azokat érintette, akik amúgy is otthon töltötték a mindennapjaikat (például a terhes nők, újdonsült anyák, munkanélküliek vagy nyugdíjasok), hanem az olyan munkavállalókat is, akiknek a munkaköre megengedhette azt a rugalmasságot, hogy a feladataikat otthonról végezzék el.

Ez pedig nem minden esetben rossz, sőt. Alapvetően az volt az általános tendencia, hogy a munkaadó nem bízott a munkavállalóiban, és azt gyanította, hogy otthonról nem végzik el megfelelően a teendőiket. Erről azonban – ahogy az majd lentebb látható lesz – kiderült, hogy nem igaz.

A következő képes anyag adataiból rengeteg más meglepő tény is kiderül, nem csak a távmunkában dolgozó emberekről, hanem az általános mentális egészségről is.

Kiderül például, hogy miként vélekednek maguk az érintettek az új helyzetről, hogyan élik meg a hirtelen változást és a megszokott rutin szétesését, és hogyan alakítanak ki új rutinokat otthon, a kollégákkal való kommunikációtól kezdve a kávé jótékony hatásainak kiaknázásáig.

HO1 HO2 HO3 HO4 HO5 HO6 HO7 HO8 HO9 HO10 HO11 HO12 HO13 HO14 HO15 HO16 HO17 HO18 HO19 HO20 HO21 HO22 HO23 HO24 HO25 HO26 HO27 HO28 HO29 HO30 HO31 HO32


2021. 01. 15.
Ossza meg: Kövessen minket:



Vital - egészségügyi linkcentrumKeresés