Nyomtatás 
Forrás: Vital.hu (https://new.vital.hu)

Ébredés segítséggel

Bizonyára mindenki el tud képzelni kellemesebb ébresztőt reggelente, mint a telefon csörgése, vagy egy ébresztőóra zaja, az elalvásnál viszont ez is jobb. A gyártók változatosabbnál változatosabb ötletekkel próbálják hatékonyabbá tenni eszközeiket, de a kellemes és nyugodt ébredést egyelőre csak kevés szerkezet képes lehetővé tenni.  

A reggeli ébredés a nap egyik kulcsfontosságú része, ami az egész napi hangulatunkra kihatással van, Éppen ezért nem mindegy, hogy hogyan ébredünk. Az ébresztőórák, telefonok és különböző eszközök általában két csoportra oszthatók: azokra a berendezésekre, amelyek egyszerűen csak megtörik az alvásfolyamatot, és felébresztenek; és azokra, amelyek megpróbálnak a lehető legtapintatosabban ébrenlétbe csábítani.

A Philips Eletronics terméke, a Wake-Up Light például a természetes napsütés szimulálásával próbál meg ébredésre sarkallni. A Bim Bam Banana Puzzle Ébresztőórája pedig csak akkor hagyja abba az ébresztést, amikor megoldottuk a rajta található feladványt. A készítők ezzel remélték biztosítottnak, hogy agyunk már eléggé friss, hogy ellássa az előtte álló nap feladatait.

A mélyen alvóknak és nehezen ébredőknek találták ki a Nando Home's Óráját, ami az ébresztés közben folyamatosan változtatja a helyét, és csak akkor hagyja abba az ébresztést, ha sikerül elkapni. A Shape Up Ébresztőóra pedig, amelynek alakja egy súlyzóra hasonlít, csak azután fejezi be a sípolást, ha már néhány gyakorlatot elvégeztünk vele.

A leginkább humánus és tudományos alapon nyugvó megoldás mégis a HappyWakeUp nevű rendszer, amelyet mobiltelefonon keresztül lehet elérni: a program a telefon mikrofonján keresztül figyeli a légzésünket, és akkor ébreszt, amikor a leginkább közel vagyunk az ébrenléthez – természetesen a kívánt ébresztési időhöz legközelebb álló időpontban.



A cikket a vital.hu-n az alábbi címen találja meg:
https://new.vital.hu/ebredes-ebresztoora