Marisa Roberto, a Scripps Kutatóintézet munkatársa és munkacsoportja hat éve foglalkozik alkoholbetegek vizsgálatával, illetve olyan kísérleti állatok tanulmányozásável, melyeket rászoktattak az alkoholra. Állatkísérletek szerint az egyik stresszhormon, a CRF jelenti az alkoholizmus kulcsát.
A CRF természetes körülmények között is kiválasztódik a szervezetben: kimutatták a hipotalamuszban és az agyalapi mirigyben is. A legújabb kutatások szerint a hormon agyunknak abban a részében is megtalálható, amelyik az alkoholizmus tüneteiben fontos szerepet játszik: a szeszmentes időszakban bekövetkező nyugtalanságban, vagy az alkohol utáni szenvedélyes vágy megjelenésében.
-------------------------------------a cikk lentebb folytatódik------------------------------------------
Legyen lapos a hasa!
A legtöbb ember a hasára hízik, és gyakran egy sikeres fogyókúra után sem tűnnek el a hasi zsírpárnák, az úszógumik.
Itt egy jó kis haslaposító koktél! Megnézem >> [1]
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
A kutatócsoport a hormont tartalmazó agyi területeket olyan elektromos eljárásokkal is vizsgálta, melyeket korábban erre a célra nem alkalmaztak.
Az idegsejtek vizsgálata során kiderült, hogy a CRF az egyes idegsejtek közötti gátló kapcsolatokat úgy befolyásolta, mint az alkohol – elsősorban azáltal, hogy fokozta az ingerület-átvivő anyagok termelését, ami pedig növelte az idegsejtek ingerlékenységét.
Ezután alkoholistává tett kísérleti patkányokon azt vizsgálták, mi történik, ha a CRF hatását a hormon ellenanyagaival gátolják: az állatok az egyik ilyen készítmény alkalmazása után már csak mérsékelten fogyasztottak alkoholt.
A kutatók azt remélik, hogy ezt a hatást emberek kezelése során is sikerül elérni.