Fogyókúrázóknak: Légkeveréses Halogén Főzőkészülék
Senki sem szeret injekciót kapni, a tűfóbiásoknak azonban lelassul a légzésük, remegnek az idegeik, sőt akár el is ájulhatnak tőle – ez utóbbi különbözteti meg az injekciótól való rettegést a többi hasonló fóbiától.
„Ritkán tapasztani, hogy valaki elájul a magasban vagy egy pók látványától. Ezért más a tűfóbia” – magyarázta Martin Anthony, a torontói Reyerson Egyetem pszichológiaprofesszora, a Legyőzni az orvosi fóbiákat című könyv társszerzője.
Becslések szerint a komoly tűfóbiában szenvedők fele, a vértől rettegőknek pedig egyharmada veszítette már el eszméletét az orvosi rendelőben. A félelem már a tű gondolatától is megjelenhet, másokat a látvány vagy a helyiségben tapasztalható jellegzetes szag ijeszt meg. Egyesek csak mérsékelt szorongást éreznek, de vannak olyanok, akik olyan erősen rettegnek, hogy akár a kezelést is visszautasíthatják.
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Ha komolyan veszed a tartós fogyást,
és a későbbiekben is egészségesen szeretnél főzni:
Légkeveréses Halogén Főzőkészülék
- Akár zsír vagy olaj nélkül is süthetsz benne
- Füst- és szagmentes
- Mikró helyett is jó, mindent tud, amit egy mikrohullámú sütő, sőt tehetsz bele alufóliát, vagy akár tepsit is
- Megőrzi az ételek vitamintartalmát a kíméletes halogén főzési eljárásnak köszönhetően.
- Megtapasztalhatod az ételek valódi ízét, a zárt rendszerben sosem érzett ízek jönnek elő..
MEGNÉZEM A LÉGKEVERÉSES HALOGÉN FŐZŐKÉSZÜLÉKET >> [0]
----------------------------------------------------------------------------------------------------
A tűtől való kismértékű félelem nem ritka, a komoly esetek azonban általában genetikusak. Az ebben szenvedők többségének van olyan a rokonságában – szülő, testvér vagy gyermek – aki hasonló szorongást él át. Az ő esetükben a félelem a vagus idegen keresztül szétárad a testben, szélesíti a vérlemezkéket, lelassítja a szívverést és csökkenti a vérnyomást. Legtöbbször egy kisgyermekkori rossz élmény is hozzájárul a tünetek felerősödéséhez.
Ilyen esetekben fontos lehet a pszichoterápia, ami azonban nem kellemes: a betegnek újra fel kell idéznie, mi váltotta ki a rettegést, és tűkről készült fényképeket és videofelvételeket is meg kell néznie. Az ájulásra hajlamosak megtanulhatják ellazítani az izmaikat és megállítani vérnyomásuk süllyedését. Sokan maguk veszik kezükbe az irányítást, és az orvos felkeresése előtt begyógyszerezik magukat, ez azonban nem ajánlott módszer.