A brit felmérés szerint negyvenes évei közepén sok nő tart attól, hogy nézetei és a világról alkotott elképzelései nem korszerűek többé, ráadásul úgy érzik, életük párját sokkal kevésbé viseli az öregedés. A problémát súlyosbítja, hogy sokaknál ilyen tájban jelennek meg az első ősz hajszálak és a plusz kilók is.
Az ötvenesek arról panaszkodnak, hogy már soha nem kapnak elismerő pillantásokat és bókokat az ellenkező nem tagjaitól, és azok nem nyitják ki nekik az ajtót, nem adják át a helyüket a buszon. Szerencsére azonban a folyamat itt megáll, és hatvanas éveikre visszatér az önbizalmuk.
Gareth Steer, a kétezer fős felmérés lebonyolítója így kommentálta az eredményeket: „A nők ma jobban néznek ki, és tovább élnek, mint valaha. Ennek ellenére mégis egyfajta hullámvölgybe kerülnek negyven-ötvenéves korukra. Tipikus példa, hogy ekkortól van szükségük szemüvegre az olvasáshoz vagy vezetéshez, ami folyamatosan a múló időre emlékezteti őket.”
Sok anyának okoz problémát, hogy gyermekei felnőnek, és akaratlanul is fiatal lányukhoz kezdik magukat hasonlítani. A kérdőívet kitöltők fele vallotta be, hogy már bánja, amiért annak idején nem értékelte jobban a fiatalságát.