A felmérés során 121 nőt vizsgáltak, akik felvételekről hallgattak meditációs gyakorlatokat és zenét, miközben a biopsziára sor került. A meditáció célja az volt, hogy pozitív érzések kerüljenek a negatívak helyére. A pácienst választhatott, hogy instrumentális dzsesszt, klasszikus zongorát, hárfát és furulyát, a természet hangjait vagy világzenét hallgasson-e a beavatkozás során. Emellett volt egy egészségügyi dolgozó, aki a beteg ágyánál állt, és beszélgetett vele, hogy támogatásáról biztosítsa azokat, akik nem zenét választották.
Kiderült, hogy azok, akik a meditáció és a zene mellett döntöttek, kevésbé szorongtak és érezték magukat fáradtnak, mint a beszélgetést választó társaik. A Journal of the American College of Radiology című szaklapban publikált kutatás szerint a képközpontú biopszia a mellrák diagnózisa esetén rendkívül hatékony és sikeres, de a páciensek sokat szorongana, és a fájdalom is gyakran jelent számukra problémát.
“A szorongást csökkentő gyógyszerek ugyan elérhetőek a páciensek számára, de ezek elég jelentősen szedálják őket, márpedig a beavatkozást követően haza kell menniük valahogy, és nem mindig van, aki vezessen helyettük. Már csak ezért is remek alternatíva a meditáció és a zene” – mondja a kutatást vezető Dr. Mary Scott Soo, a Duke Cancer Institute radiológusa.