A kutatók azt is hozzátették azonban, hogy eredményeik nem feltétlenül bizonyítják azt, hogy az elfoglaltság tesz okosabbá. Egyrészt az is elképzelhető, hogy az okosabb emberek eleve több mentális ösztönzést keresnek, és ezek az emberek több erőforrással, például jövedelemmel is rendelkezhetnek ahhoz, hogy aktívabb életmódot élhessenek. Másrészt a korábbi kutatások azt mutatták, hogy az új készségek elsajátítása javíthatja az idősebb felnőttek éleselméjűségét. „Úgy véljük, hogy az elfoglalt életmód valószínűleg jót tesz a kognitív működésnek” – összegezte az eredményeket a Texasi Egyetem munkatársa, Sara Festini, a Frontiers in Aging Neuroscience című szaklap május 17-i számában megjelent kutatás vezetője. A szakértők szerint az új eredmények egybevágnak a korábbi kutatásokkal, amelyek azt mutatták, hogy a mentálisan, fizikailag vagy társadalmilag aktívabb idős emberek általában jobb mentális funkcióval és a demencia alacsonyabb kockázatával rendelkeznek.
Pigmentfoltok és napozás - erre figyelj, hogy szép legyél!>>> [0]
Kutatásukhoz 330 ötven és nyolcvankilenc év közötti férfit és nőt kértek fel arra, hogy értékeljék elfoglaltságuk szintjét olyan kérdések alapján, mint például „Milyen gyakran fordul elő Önnel, hogy egy nap túl sok teendője van ahhoz, hogy valóban elvégezze mindet?”. A kutatók több tesztet is elvégeztettek a résztvevőkkel, amelyek a memóriát, az információ-feldolgozás sebességét, a következtetést és a szókincsüket mérték fel.
Betegséged az arcodra van írva - leolvashatod!> > > [1]
A kutatás általánosságban azt mutatta, hogy minél elfoglaltabb valaki a hétköznapjaiban, annál jobbak a teszteredményei, különösen a meghatározott múltbeli eseményekre való visszaemlékezés terén. Az eredmények az életkorral és az iskolázottság szintjével nem magyarázhatók.