„A fertőzések megelőzésében fellelhető hiányosságok ismerete rendkívül fontos az intézményeknek, az ellátás minőségbiztosítása szempontjából.” – mondta Linda Greene, az Association for Professionals in Infection Control and Epidemiology (APIC) elnöke. A tanulmányban Dr. Abhishek Deshpande és munkatársai 159 kórházi szobának a padlójáról 318 mintát vettek ( mindegyik szobában két helyről ), melyeket tenyésztésre küldtek. A szobák egy része Clostridium difficile izolációs kórterem volt (ez egy veszélyes, gyakran kórházban is elkapható baktérium).
Szappanos hajmosás: a haj életre kel > > > [0]
Tenyésztésre küldtek továbbá mintákat, melyet kezekről ( kesztyűről és csupasz kézről ) és gyakran érintett felületekről – ruházat, nővérhívó gomb, orvosi eszközök, ágynemű – vettek.
500 állati jó póló, amitől leesik az álla >>> [1]
A kutatók azt találták, hogy a kórtermek padlói gyakran szennyezettek Meticillin-rezisztens Staphylococcus aureus (MRSA), Vancomycin-rezisztens Enterococcus (VRE), és a Clostridium difficile törzsekkel, melyek közül utóbbi volt a leggyakoribb kórokozó még azokban a kórtermekben is, ahol ennek kizárása volt a cél. A 100 vizsgált kórterem 41%-ában volt, a vizsgált felületeken, kimutatható kontamináció a talajról. „A kórházi környezet fertőtlenítését célzó intézkedések sokszor csak a gyakran érintett tárgyakra összpontosítanak.” – mondja Deshpande. „Holott a padló is erősen szennyezett felület, melynek szerepét a kórokozók terjedésében nem szabad alábecsülni.”