Nyomtatás 
Forrás: Vital.hu (https://new.vital.hu)

A marihuána orvosi szemmel

A tudomány jelen állása szerint a marihuánának és egyes cannabis-alapú gyógyszereknek bizonyított legitimitása van az orvosi felhasználásban. Tekintélyes és meggyőző bizonyítékok állnak a tudomány kezében, melyek alátámasztják, hogy a marihuána effektíven csökkenti a krónikus fájdalmat, ellazítja a szklerózis multiplexes betegek izomgörcseit és csökkenti a kemoterápia által kiváltott hányingert. Természetesen, mint a legtöbb gyógyszernek, a marihuánának is vannak az egészségre káros hatásai, függetlenül attól, hogy orvosi vagy élvezeti szerként kerül használatra.

Az orális cannabis-alapú gyógyszerek THC-t és CBD-t tartalmaznak, előbbi a füves cigaretta toxikus hatásáért is felelős vegyi anyag, utóbbi pedig egy nem toxikus vegyület, mely terápiás hatásúnak bizonyult egyes betegségek tünetei ellen. A marihuána orvosi alkalmazásának területeiről számtalan vita folyt az elmúlt évek során. Míg fájdalomcsillapító, hányingercsökkentő és izomgörcsoldó hatása többszörösen bizonyításra került, jelen vizsgálat nem talált összefüggést jótékony hatását illetően anorexia, Tourette-szindróma, irritábilis bél szindróma, poszttraumás stressz szindróma, Parkinson-kór illetve epilepszia kezelése során. Nem elegendő bizonyíték révén továbbá nem ajánlott glaukóma és depressziós tünetek kezelésére sem. Egészségre káros hatásairól sem szabad természetesen megfeledkezni, terhesség alatti fogyasztása ugyanis az újszülöttnél alacsony születési súlyt okozhat, gyakori használóknál pedig növeli a krónikus légúti problémák, a skizofrénia és a gépjárműbalesetek előfordulási esélyét.

Agyfiatalító elmediéta, meglepő és tanulságos> > >      [1]

Az orvosi marihuána Amerikában jelenleg 28 államban engedélyezett, 8 államban pedig bárki számára legálisan elérhető, mint rekreációs szer. „Rengetegen fogyasztanak marihuánát vagy cannabis-alapú gyógyszereket olyan egészségügyi problémák ellen, ahol hatékonyságáról egyáltalán nincsenek is adatok.

Amit a gyomorégésről csak kevesen tudnak> > >   [1]

Ez a tendencia pedig egyre növekvőben van, úgyhogy fontos minél előbb az emberek tudtára hoznunk, várhatnak-e egyáltalán tőle bármiféle javulást, vagy sem.”- nyilatkozta Sean Hennessy, az összefoglaló tanulmány szerzője, epidemiológus professzor a Pennsylvania Perelmann Orvosi Egyetemről.



A cikket a vital.hu-n az alábbi címen találja meg:
https://new.vital.hu/marihuana-orvosi-szemmel