Nyomtatás 
Forrás: Vital.hu (https://new.vital.hu)

Hogyan erősíthetjük a máj méregtelenítő funkcióját?

A májunk gondoskodik a szervezetünkbe bejutó méreganyagoknak az ártalmatlanításáról, és segíti az energiát biztosító zsírok, fehérjék, szénhidrátok kiválasztását, feldolgozását. A modern életmód azonban számos plusz terhet ró rá: a légszennyeződés, a sokféle, élelmiszerben lévő vegyi anyag, az egészségtelen, zsíros ételek, az alkoholfogyasztás, a tartósan szedett gyógyszerek erősen igénybe veszik a májat. Hogyan segíthetjük a máj méregtelenítő funkcióját és a regenerálódását, hogy minél tovább el tudja látni funkcióit?

A máj mintegy megszűri az oda érkező vért, kiválasztja és visszajuttatja az érhálózatba a hasznosítható tápanyagokat, elkülöníti a mérgeket és a felesleges anyagokat, amelyek aztán a bélrendszeren át a széklettel vagy a vesén és a húgyutakon át a vizelettel ürülnek ki.

Sajnos, egyre több kemikália kerül be a szervezetünkbe az ételeinkben lévő adalékanyagokkal, a sokféle, nemegyszer indokolatlanul szedett gyógyszerrel, a kozmetikumokkal, a háztartási vegyi anyagokkal. A zsíros ételek, az alkohol és a trópusi termékeket nem ritkán szennyező aflatoxin penészgomba is a májat terheli.

Krónikus betegségek, a kóros elhízás, a kezeletlen cukorbetegség és a hepatitis B- vagy C-vírusfertőzés tovább gyengíthetik a májat. Ezek az ártalmak nyomot hagynak a májon, a sejtelhalások, hegek, zsugorodás egyre csökkenti a működőképes májszövet mennyiségét. Bár a májnak jelentős a regenerálódó képessége, de ha az ártalmak ismétlődnek, akkor az elpusztult májsejtek helyére nem lépnek újak, hanem csomós, merev kötőszövet képződik a sima és rugalmas májszövet helyén. A májzsugorodás hosszú folyamat, de mivel tünetszegény, akár észrevétlen is maradhat sokáig.

A védelem eszközei

A legfontosabb az ártalmak megelőzése néhány életmódot érintő változtatással. Ilyen a vegyi anyagok óvatosabb kezelése, a bőséges folyadékbevitel, a lehetőleg friss, zsírszegény, fehérjékben és rostokban, A-, B-, C-vitaminokban gazdag ételek fogyasztása, az alkohol és a drogok, az indokolatlan gyógyszerszedés kerülése.

A hepatitis vírusok ellen a higiéniai szabályok betartásával, a fertőzésveszélyes helyzetek kerülésével, a B-vírus ellen védőoltás beadatásával lehet védekezni. A vény nélkül kapható májvédő, a méregtelenítést elősegítő készítmények, gyógyteák is segíthetik a máj regenerálódó képességét. Megelőzésre, sőt májbetegségek esetén kiegészítő kezelésre is ajánlható például az antioxidáns hatású gyógynövény, a máriatövis.

A máriatövis háromféleképpen védi a májat. Egyrészt stabilizálja és erősíti a májsejtmembránokat, ami megelőzi a méreganyagok behatolását a sejtbe. Másrészt hatékony antioxidáns, amely semlegesíti a veszélyes szabad gyököket. (A szabad gyökök nagyon reakcióképes molekulák, melyek képesek kárt okozni más molekulákban akár még a sejteken belül is.) Antioxidáns hatása többszöröse az E-vitaminénak. Harmadrészt pedig elősegítve a fehérjeszintézist, serkenti a májsejtek termelődését, felgyorsítja a károsodott májszövetek regenerációját, az elhalt sejtek lecserélését.

Figyelmükbe ajánljuk a 35 éve működő Gyógyfű Kft. méregtelenítő teáit. A gyógyteák a legmagasabb minőségű GMP rendszerben készülnek, a természet tiszta erejét kínálják Önnek.

A Gyógyfű DETOX REX gyógyteája hatóanyagainak köszönhetően jelentős méregtelenítő hatással bír.

A gyógytea a máj, mint a méregtelenítésben fontos szerepet játszó szervünk védelmére szolgál, annak működését támogatja.

Az összetevők többirányú, sokoldalú gyógyhatással rendelkeznek. Többek között antidiabetikus, tumorellenes, gyulladásgátló, antioxidáns hatást ismertet a szakirodalom.

 

Javasolt fogyasztási mennyiség: 3-4 csészével napközben.

Megnézem a magas minőségű DETOX REX  teát a Gyógyfűtől>> [1]

A felhasznált gyógynövények hivatalos drogként találhatók az Európai Gyógyszerkönyvben. A legnagyobb arányban alkalmazott máriatövis a mediterrán régióban az ókor óta ismert és használatos máj-, lép- és epebetegségek kezelésére. A citromfű májfunkciót támogató szerepét az újabb kutatások tárták fel.

Az összetevők hatásai:

Máriatövismag:

A máj kötőszövet-gyarapodással, majd zsugorodással járó betegségében (cirrhosis hepatitis atrophica) túlzott, rendszeres szeszesital-fogyasztás, egyes vegyszerek és gyógyszerek okozta májkárosodások, zsírmáj kezelésére javallják.

Citromfű:

" A népi gyógyászatban a citromfüvet teakeverékek kedvelt alkotórészeként számos betegségre használják. Görcsoldó, emésztést serkentő, étvágyjavító, vírusölő, nyugtató hatása miatt rossz közérzet, gyomor- és bélpanaszok, epe- vagy májbántalmak kezelésére alkalmazzák.

 

Szponzorált tartalom 



A cikket a vital.hu-n az alábbi címen találja meg:
https://new.vital.hu/maj_meregtelenitese_mariatovis