Nyomtatás 
Forrás: Vital.hu (https://new.vital.hu)

Ezek a leggyakoribb tévhitek a visszerességgel kapcsolatban

A népbetegségnek számító visszerességről, annak okairól, következményeiről és kezeléséről számos tévhit él a köztudatban. Cikkünkben tudományosan megalapozott tények alapján leszámolunk a mítoszokkal.

Tévedés: A visszeresség csak esztétikai problémát jelent.

Tény: A visszérbetegség egészségi kockázatot jelent, súlyos szövődményekkel járhat. A leggyakoribb szövődményekhez a visszér gyulladása, a trombózis, elhúzódó sebgyógyulás, akár lábszárfekély kialakulása, illetve apró sérülés után nehezen elállítható vérzés tartoznak.

Tévedés: Csak idős embereket érint a visszeresség.

Tény: A kanyargós, kidudorodó erek már fiatalabb korban is megjelennek. A hajlam már 20-29 éves korban megmutatkozik, az évek múlásával pedig nő a visszérbetegség kialakulásának rizikója.

Tévedés: A visszerek nem okoznak panaszokat.

Tény: Minden érelváltozás befolyásolhatja az életminőséget. Tanulmányok igazolják, hogy a visszérbetegségben szenvedők fele panaszokkal küzd: nehézlábérzés, bőrfeszülés, fájdalom és éjszakai lábikragörcsök jelentkeznek.

Tévedés: Aki visszeres, kímélnie kell magát.

Tény:A visszérbetegség kezelése a vénás nyomás csökkentésére, a vénák falának erősítésére, vénavédelemre irányul, hogy megállítsa a vérplazma érfalon keresztüli kiáramlását, csökkentse az ödémás duzzanatot és a gyulladást. A súlyos esetek kezelése a beteg vénák egy részét elzáró injekciós szkleroterápiával, illetve műtéttel történhet. A beteg maga is sokat tehet az állapotának javításáért. Fontos a rendszeres mozgás, mivel a lábizmok pumpáló működése segíti a vér visszaáramlását a szívbe. A esetleges túlsúly leadása, megfelelő (puha talpú, kényelmes) cipő, váltott hideg-meleg vizes zuhany, a láb esténkénti felpolcolása, szükség esetén fásli és kompressziós harisnya segíti a vénák működését. A vénát védő szerek használatával sem kell megvárni a súlyos tüneteket.

Megnézem a VenoprotEP-et >> [1]

 

Tény: A visszeres lábnak fontos a mozgás. Az úszás, a séta, a biciklizés kifejezetten ajánlott, természetesen erősíti a vénafalakat, a láb izomzatát és serkenti a vérkeringést, így hosszútávon a vénák egészségét szolgálja.

Tévedés: A terhességet követően maguktól eltűnnek a seprűvénák és visszerek.

Tény: Néha valóban eltűnnek a visszerek, elsősorban a seprűvénák, és azok a visszerek, melyek a terhességben jelentek meg, de sajnos ez nem mindig igaz. Kompressziós harisnya viselésével elejét vehetjük a panaszok megjelenésének.

Tévedés: A visszerek megjelenése megelőzhető lapos sarkú cipő viselésével.

Tény: A magas sarok valóban megterheli az ízületeket, rossz lábtartáshoz vezet, de nem okoz visszérbetegséget. Visszeresek is hordhatnak alkalmanként magas sarkú cipőt.

Tévedés: Az ülésnél keresztbe tett lábak is visszerességet okozhatnak.

Tény: A keresztezett lábtartás önmagában nem jelent okot. A hosszan tartó ülés és a lábak keresztezése azonban növelik a panaszok megjelenésének kockázatát.

Tévedés: A visszerek kezelésébe idős korban már nem érdemes belekezdeni.

Tény: A professzionális terápia minden életkorban javasolt. Érvédő hatású gyógyszer szedése, vénás torna, kompressziós harisnya viselése enyhítik a panaszokat, szükség esetén operációval megszüntethető a probléma.

Visszérbetegség fennállása esetén fontos, hogy erősítsük az erek falát, és gátoljuk a vénák tágulását. Vény nélkül kapható olyan gyógyszer, ami a vénák tágulásának gátlása mellett növeli a hajszálerek ellenállását is. Ha idült vénás elégtelenségben szenved, a gyógyszer segíthet az alábbi panaszokon: nehézláb érzés, feszülés, fájdalom, éjszakai lábikra görcs.

 

VenoprotEP: érvédő hatású gyógyszer>>   [2]

 

Szponzorált tartalom



A cikket a vital.hu-n az alábbi címen találja meg:
https://new.vital.hu/visszeresseg-tevhitek