Számos kiváltó oka lehet: helytelen táplálkozás, a belek ellustulása, lelki tényezők vagy környezetváltozás. Nem hagyhatjuk figyelmen kívül azt sem, hogy bizonyos okokat egyszerűen nem áll módunkban elkerülni: számos testi szükségletünket alárendeljük a környezet elvárásainak, szokásainak és az elfogadott életritmusnak. Mikortól beszélünk székrekedésről A székelési szokások normális tartománya igen széles skálán mozog. A napi kétszeri és heti kétszeri székürítési gyakoriság között beszélünk egészséges állapotról. Amennyiben Önnek egy-egy nap nincs széklete, önmagában még nem jelent székrekedést és nem kell aggódnia. Ha azonban napi 3 vagy többszöri székelés fordul elő, akkor hasmenésről beszélünk.
A felsoroltak közül egy vagy akár több panasz is érvényes önre, nagy valószínűséggel a székrekedés nehézésgeivel küzd:
•erőlködéssel járó székelés,
•kemény széklet,
•hetente kevesebb, mint három székürítés,
•folyamatos teltségérzet,
•gyakran hasmasszázsra, mozgással való rásegítés hatására sikerül könnyíteni magunkon
Még több fontos tudnivaló a témában >> [0]
Mi lehet a székrekedés kiváltó oka?
► Gyakran a rostszegény étrend, elégtelen mennyiségű folyadékbevitel, kevés mozgás, vagy a székelési reflex elnyomása okozza.
► Előfordulhat eseti székrekedés is – lázas betegségek, ágyhozkötöttség, utazások során, illetve az étkezési szokások jelentős megváltozása esetén.
► Kialakulhat székrekedés egy adott gyógyszer mellékhatásaként is.
► Terhesség esetén is megjelenhet a székrekedés, vagy a korábban székrekedésre hajlamos kismama panaszai gyakoribbá válhatnak.
► Előfordul azonban, hogy valamilyen betegség húzódik meg a háttérben. A teljesség igénye nélkül felsorolunk néhány kórképet, ami okozhat székrekedést, de ezek tisztázása mindenképpen orvosi konzultációt, kivizsgálást igényel: bélelzáródás, bélszűkület, gyulladásos bélbetegségek, neurológiai kórképek (Parkinson-kór, Sclerosis multiplex), hormonális változások. A változás velünk kezdődik Nem győzik eleget hangsúlyozni mennyire fontos hatással van a szervezetünkre az étkezés és a testmozgás. Beleink egészsége ez alól sem kivétel. A változatos, rostgazdag étrend, amely naponta tartalmaz nyers zöldségeket és gyümölcsöket, a megfelelő mennyiségű folyadék, amely nagy százalékát a tiszta víz alkossa, valamint a mindennapos séta, vagy az aktív testmozgás hatással van a vitális egészségünkre. Székrekedésünk kiváltó tényezőjét, ha nem is tudjuk megváltoztatni, de nagy mértékben hatással lehetünk rá életmódunkkal.
Megnézem a Laevolac szirupot >> [0]
Amikor azonnali segítség kell Ha már napok óta tartó székrekedéssel küzdünk, válasszunk testünk számára a legkíméletesebb megoldást! Kapszulák és kellemetlen kúpok helyett a megoldás a Laevolac szirup. Sokakban felmerülő igény ilyenkor, hogy a választott terápia biztonságos, a szervezetre nézve kevésbé megterhelő legyen, illetve ismételt vagy gyakori használat esetén se legyen ártalmas.
A Laevolac [1] hashajtó szirup hatóanyaga prebiotikus hatású. Elősegíti a Bifidobaktériumok és a Lactobacillusok (azaz a kedvező hatású baktériumok) szaporodását, míg a Clostridium és az Escherichia coli (kedvezőtlen hatású baktériumok) szaporodását elnyomhatja. A Laevolac szirup kedvező hatást fejt ki a bélflóránkra.
A Laevolac szirup hatóanyaga a bélből nem szívódik fel, illetve segédanyagoktól mentes. A Laevolac szirup már 1 hónaposnál idősebb gyermekeknek is adható, szoptatás során megengedett a használata és kizárólag szükség esetén, de terhesség alatt is alkalmazható. Miért a Laevolac szirupot válasszam a székrekedés kezelésére?
►Prebiotikus hatású
►Segíti a jótékony hatású Lactobacillusok
►és Bifidobaktériumok szaporodását
►Semmilyen segédanyagot nem tartalmaz
►Nem szívódik fel a bélből
►Kíméletes
►1 hónapos kortól adható*
►Szükség szerint terhes és szoptató anyáknál is alkalmazható**
►Tartós szedése lehetséges, a kezelés időtartamát a tünetekhez kell beállítani***
►A készítmény szedését nem kell összehangolni a táplálkozási szokásokkal, ugyanis étkezés közben vagy attól függetlenül is bevehető, alkalmazása során speciális diétára nincs szükség
*1 hónapos kortól alkalmazható. Hashajtók gyermekeknek történő adása csak kivételes esetben és orvosi felügyelet mellett történhet.
**Terhesség során csak szükség esetén szabad laktulózt alkalmazni, szoptatás alatt alkalmazható.
*** Idősebb vagy rossz általános állapotban lévő betegek esetében, akik a Laevolacot 6 hónapnál hosszabb időn át szedik, az elektrolit-egyensúly rendszeres ellenőrzése javasolt. Laktulóz hatóanyagú vény nélkül kapható gyógyszer!
Szponzorált tartalom