válaszok: szülész, nőgyógyász
Babára várva
29 éves vagyok, van egy 4,5 éves kislányom (és talán fontos lehet – egy szeretõ férjem). A gondok ott kezdõdtek, miszerint a kislányt 18 hónapos koráig szoptattam és ezért a (választott!) orvosomtól kértem, hogy olyan fogamzásgátlót írjon fel, amit szoptatás alatt is lehet szedni. Ez volt a Pharmatex. Egyetlen dolgot azonban elfelejtett információként hozzáadni, hogy az ilyen helyi fogamzásgátlók csupán 25%-ban védenek a méhen kívüli terhességgel szemben. 2004. decemberének végén a rendszeres havi vérzés a 8. napon „újra kezdõdött”, és a második héten, amikor egyre erõsebb lett és én is már nagyon rosszul voltam, elmentem az ambulanciára, ahonnan természetesen haza akartak küldeni, de miután majdnem elájultam, felküldtek bõvebb vizsgálatra a szülészetre, és megállapították, hogy méhen kívüli terhességem van, ami következtében a (bal) petevezeték szétment és bevérzést okozott. A lényeg, hogy az utolsó órákban, de még aznap megmûtöttek. A petevezetéket kivették, de a bal ovarium megmaradt. Aztán kb. egy évig újra elkezdtem szedni „rendes” tablettát, és tavaly január végén abbahagytam, mert szerettünk volna egy másik babát. Azóta nem sikerült teherbe esnem, és tegnap elmentem egy másik orvoshoz, aki azt mondta, hogy nagy valószínûséggel a jobb oldali méhkürt a méhhez van tapadva, vagy nõve. Azt mondta, be kell majd feküdnöm, hogy ezt kivizsgálják, és ha növésrõl van szó, akkor lehet hogy lombik lesz a vége.
A kérdésem, hogy mi errõl a véleménye, valóban csak orvosi beavatkozással lehet ezt megoldani és ez mekkora mûtétet jelent, van-e kockázata és hogyan történik ez pontosan? Õszintén megmondva egyszerre félek is, csalódott is és bizalmatlan vagyok, mert a szülésnél is olyan komplikációk léptek föl, ami a nem odafigyelés következményeként majdnem asphyxiat okozott a babánál (arról nem is beszélve, hogy arccal elõre volt, amit szintén nem vettek észre). A tegnapi diagnózist megelõzõen már harmadik hete szedem az Elevitet (miután mondták, hogy a tervezett terhesség elõtt jó elkezdeni). Most ezt ezek után abba hagyjam, van-e értelme egyáltalán szedni?

A kürt átjárhatóságát laparoszkópiával lehet megállapítani, de elõtte jó lenne elvégezni a honlapomon errõl szóló kivizsgálást. Érzésem szerint Önnél hormonzavar és nem a kürt elzáródása a baba akadálya. (Ezt pláne jól lehet kezelni.) Javaslom, olvassa el honlapomon írásaimat. Ha megkeres, szívesen segítek, cím és telefon a honlapomon található.