Oláh Zsanett elmondta, hogy a NÖF országos műemlékhálózatának húsz munkatársa részesült képzésben, ők a kihelyezett félautomata defibrillátorokkal képesek az azonnali életveszély elhárítására.
Az ügyvezető az Esterházy-kastélyban vette át Csató Gábortól, az Országos Mentőszolgálat főigazgatójától az Élet Mentő Pont minősítést igazoló okleveleket a műemlékvédelmi világnap alkalmából.
Csató Gábor elmondta, a defibrillátorral ellátott pontok felkerültek a mentőszolgálat mobilalkalmazására és virtuális térképére. A magyar hálózat egy nemzetközi együttműködés része, az életmentő applikációkban együtt láthatók Ausztria, Csehország, Magyarország és Szlovákia szükség esetén elérhető defibrillátorai.
Az Országos Mentőszolgálat (OMSZ) munkatársai az újraélesztést is bemutatták a tatai Esterházy-kastélyban az Élet Mentő Pont minősítést igazoló oklevelek átadásáról tartott sajtótájékoztatón. Az OMSZ és az Örökségvédelmi Fejlesztési Nonprofit Kft. (NÖF) együttműködésében 11 magyar kastélyban és a NÖF központjában alakítottak ki defibrillátorokkal és szakképzett személyzettel rendelkező pontokat. Ezek felkerültek az OMSZ mobilalkalmazására és virtuális térképére. A magyar hálózat egy nemzetközi együttműködés része, az életmentő applikációkban együtt láthatók Ausztria, Csehország, Magyarország és Szlovákia szükség esetén elérhető defibrillátorai.