A torontói Hospital for Sick Children kórház munkatársa, Dr. Kirstin Weerdenburg vezetésével végzett kutatás során 511 olyan szülőt kérdeztek meg, akiknek öt és tizennyolc év közötti gyermeke fejsérülést szenvedett. A válaszadó szülők csupán fele tudta, hogy az agyrázkódás fejsérülésnek számít, amely fejfájást, koncentrációs nehézségeket és más hasonló tüneteket okozhat. A szülők kilencvenkét százaléka tudta, hogy gyermekét egy ideig el kell tiltania a sportolástól, és orvoshoz kell vinni agyrázkódás gyanúja esetén, de csupán huszonhat százalék tudott az irányelvekben megfogalmazott időtartamokról, amíg a gyerekek nem sportolhatnak, és nem járhatnak iskolába.
A második, szintén az Amerikai Gyermekgyógyászati Akadémia (AAP) San Diegó-i konferenciáján bemutatott kutatásban 214 olyan gyermek szüleinek agyrázkódással kapcsolatos ismereteit értékelték, akiket muszkuloszkeletális vagy fejsérülésekkel kezeltek (1. csoport), valamint 250 magániskolába járó gyermek szüleit (2. csoport) kérdezték ki. A szülők többsége mindkét csoportban jól teljesített a felmérésben, de volt néhány elterjedt tévhit az agyrázkódásra vonatkozóan. Az 1. csoport 70 százaléka, és a 2. csoport 49 százaléka hitte például azt, hogy az agyrázkódás diagnosztizálásában felhasználható a CT és az MR-vizsgálat. Az 1. csoport 25, és a 2. csoport 29 százaléka vélte tévesen úgy, hogy a csökkent légzési ráta az agyrázkódás tünete. A csoportok tagjainak 75 illetve 79 százaléka vélte úgy ezen kívül tévesen, hogy a zavaros beszéd az agyrázkódás tünete.
„A kutatásunkban kimutatott tévhitek befolyásolhatják azt, mikor kérnek orvosi segítséget az agyrázkódást követően, és ezek a tévhitek kedvezőtlen otthoni ápoláshoz is vezethetnek” – foglalta össze az eredményeket a tanulmány vezető szerzője, Dr. Tracy Zaslow, a Los Angeles-i gyermekkórház munkatársa.