2024. November 12. kedd
Milliónyi érv szól amellett, hogy kipihenje magát az ember, és közülük csupán az egyik a kialvatlanság külsőre gyakorolt negatív hatása.

A Sleep című szakfolyóiratban megjelent friss eredmények szerint a szemhéjak duzzadtabbak, pirosabbak; a szem sarka lejjebb konyul; illetve növekszik a ráncosodásra való hajlam alváshiány esetén. Eközben egy másik kutatás rávilágított, hogy a nyolcórányi pihenés vonzóbbá és egészségesebbé varázsolja az arcot azokkal szemben, akik egész éjjel ébren maradtak. Ennek kapcsán felmerül a kérdés, hogy a szem és a bőr miért reagál ennyire látványosan az alvásra, valamint annak hiányára.

Dr. Sherrin F. Ibrahim, az egyesült államokbeli Rochesteri Egyetem Orvosi Központjának bőrgyógyásza hangsúlyozza, hogy a vízháztartáson, pontosabban a vízvisszatartáson van a hangsúly. Emellett az alsó és a felső szemhéjak hámrétege a legvékonyabb az egész testünkön. „A folyadékszint bármilyen változása, a kiszáradás vagy a bőséges vacsora miatti sófelhalmozódás is befolyásolja a vékony bőr állapotát, méghozzá sokkal látványosabban, mint a többi testrészen” – árulta el a szakértő a Huffington Post megkeresésére. A kiszáradás beesett szemeket eredményez, míg a sófelhalmozódás püffedt „táskákat”.

Egyelőre tisztázatlan, hogy az alvás milyen szerepet játszik a vízvisszatartásban, ám Dr. Ibrahim feltételezése szerint a késői ébrenlétnek köze lehet a jelenséghez. „Amennyiben valaki sokáig ébren van, főleg szórakozás vagy sírás miatt, nagyobb az esélye a táskás szemekre” – mondta a bőrgyógyász, aki hozzátette: a szem alatti sötét karikákért a vékony bőr alatt átlátszó vérerek a felelősek.


Forrás: Medipress
2014. 04. 11.
Ossza meg: Kövessen minket:



Vital - egészségügyi linkcentrumKeresés
- Karácsonyi ajánlat -
- Kiemelt ajánlat -
- Egészségplázából -