Noha az alváskutatás eddig főként azt vizsgálta, hogy pontosan hány órát töltünk pihenéssel, a friss kutatások már arra is rámutatnak, hogy egyáltalán nem mindegy, mikor kerülünk ágyba. A kutatás során a szakemberek 61 diákot vizsgáltak a Harvard Egyetemről: mindannyian 30 napon át vezettek alvásnaplót, majd az így szerzett adatokat összevetették az egyetemi teljesítményükkel, eredményeikkel.
A nyaralást gyakran elrontó betegségek> > >
Kiderült, hogy azok a hallgatók, akik rendszertelenül aludtak, összességében véve gyengébb vizsgaeredményeket értek el, mint a rendszeres időbeosztáshoz alkalmazkodó társaik. Problémát jelentett továbbá számukra a rengeteg késés, mivel többnyire nem tudtak időben felkelni, és a melatonin szabálytalan keringése is szervezetükben, amely képtelen volt az alvás-ébrenlét fázisok követhetetlen sorához alkalmazkodni. „Az alvás rendszeressége az alvás hosszútól egy teljesen független tényező, amely az életminőségre jelentősen kihat.
Szappanos hajmosás - a haj életre kel > > >
Fontos tehát erre is odafigyelni, mivel a rendszer alvásidő sikeresebb akadémiai teljesítményhez vezet” – fogalmaz a kutatást vezető Dr. Andrew J. K. Phillips.