A portlandi Doernbecher Gyermekkórház gyermekbiztonsági központjának kutatói 267 újszülöttel rendelkező család vizsgálatával kimutatták, hogy a szülők az esetek 93 százalékában legalább egy súlyos hibát vétenek a csecsemő autósülésének rögzítésében, illetve a baba autósülésbe helyezésében.
Az újszülött elhelyezésében elkövetett leggyakoribb hibák a következők: a biztonsági heveder túl laza (69 százalék), a kapocs túl alacsonyan van (34 százalék), az üléshez nem jóváhagyott, utángyártott alkatrészt használnak (20 százalék), a heveder túl magas (18 százalék), és a szülő nem tudja, hogyan kell beállítani a hevedert (15 százalék). A biztonsági babaülés beszerelésével kapcsolatos leggyakoribb hibák a következők: túlságosan laza rögzítés (43 százalék), helytelen szög (36 százalék), a biztonsági övet használták, de nem zárták le (23 százalék), illetve nem megfelelő térköz a biztonsági babaülés és a jármű első ülése között (17 százalék).
A kutatásból az is kiderült, hogy leggyakrabban a szegényebb, alacsonyabb iskolázottságú, nem fehér, angol nyelven nem beszélő családok követtek el a legnagyobb valószínűséggel legalább egy súlyos hibát az ülés beszerelésében, valamint a férjezetlen illetve partner nélküli édesanyák. Azok a családok, akik a biztonsági gyerekülésekkel foglalkozó szakembertől kértek tanácsot, tizenháromszor nagyobb valószínűséggel szerelték be és használták megfelelően a babaülést.
Az Amerikai Gyermekgyógyászati Akadémia (AAP) San Diegó-i konferenciáján közzétett kutatás vezetője, Dr. Benjamin Hoffman elmondta, túl kell lépni azon, hogy nincs pénz az autós biztonsági gyerekülésekkel kapcsolatos programok fejlesztésére és támogatására. Az autóbalesetekben több gyermek veszti életét, mint bármilyen más okból, ezért nem engedhetjük meg magunknak, hogy ne támogassuk ezeket a programokat.