2024. November 19. kedd
A bostoni metrók tele vannak mikrobákkal, de az amerikai kutatás szerint nem érdemes megijedni, mert a kórokozók nagy része ártalmatlan, és nem okoz megbetegedést.

Az mSystems című szakfolyóirat június 28-i számában megjelent kutatás során a szakértők 100 mintát gyűjtöttek össze a metrók kapaszkodóiról, vízszintes és függőleges rúdjairól, üléseiről, ülés háttámláiról, a metrókocsik falairól, valamint az állomásokon található jegyautomaták érintőképernyőiről és oldalairól. A legtöbb mikrobát a metrókocsik függő kapaszkodóin és ülésein, illetve az állomások érintőképernyőin mutatták ki. A vizsgált felületek mindegyikén a mikrobák többsége az emberi bőrről származott, amelyek nem okoznak megbetegedést.

Az antibiotikum-rezisztenciát befolyásoló mikrobák szintje a tanulmány vezető szerzője, Curtis Huttenhower, a Harvard Egyetem kutatója szerint sokkal alacsonyabb volt, mint ami egy átlagos emberi bélrendszerben kimutatható. Ez a szint ahhoz hasonlítható, amelynek az emberek kézfogáskor vannak kitéve. „Meglepett bennünket, mennyire normálisnak látszott sok minta” – mondta a szakértő. „Még amikor alaposabban megvizsgáltuk őket, akkor sem találtunk semmi szokatlant vagy veszélyeset a kimutatott mikrobákkal kapcsolatban. Ez pedig azt bizonyítja, hogy az influenzás időszak vagy ehhez hasonló jelenségek hiányában az összes baktérium, amellyel akár az olyan zsúfolt helyeken is érintkezünk, mint a metró, teljesen normális.”


Forrás: Medipress
2016. 07. 07.
Ossza meg: Kövessen minket:



Vital - egészségügyi linkcentrumKeresés
- Karácsonyi ajánlat -
- Kiemelt ajánlat -
- Egészségplázából -