Gyermekgyógyítás fénnyel festett falak mögött
Gyönyörű adventi fényfestéssel várják az ügyeletre érkezőket a Bethesda Gyermekkórházban„Egy-egy felvételes ügyeletben 100-150 gyermek is érkezik a kórházba, eleve rémült állapotban, sötétben, maszkos orvosok közé. Ezen is szeretnénk enyhíteni ezzel az egyedülálló kezdeményezéssel, hiszen egészen más érzés belépni egy mézeskalácsházba, mint egy rideg kórházépületbe” – vallja Tamásné Bese Nóra, a kórház kommunikációs vezetője, az ötlet egyik kidolgozója. „A gyerekek ámulva nézik az épületet, s kevésbé riadtan lépnek be oda. Minden este más és más fénykompozícióval örvendeztetjük meg őket, december 5-én például egy három emelet magas mikulás várta a gyermekeket. A járvány idején különösen kreatívnak kell lennünk, hogy a növekvő és természetes szorongást valamilyen módon csökkentsük mind a gyerekek, mind a dolgozók körében. A fényfestés sötétedéstől hajnalig látható december minden estéjén.”
A kórház főigazgatója, dr. Velkey György kiemeli, hogy több városi kórház gyermekosztályát alakították át koronavírusos felnőttek ellátására, így a szokásos betegforgalom mellett a Bethesda tehermentesíti ezeket az intézményeket azzal, hogy fogadja azokat a gyerekeket, akiket egyébként nem ide szállítanának.
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Ha komolyan veszed a tartós fogyást,
és a későbbiekben is egészségesen szeretnél főzni:
Légkeveréses Halogén Főzőkészülék
- Akár zsír vagy olaj nélkül is süthetsz benne
- Füst- és szagmentes
- Mikró helyett is jó, mindent tud, amit egy mikrohullámú sütő, sőt tehetsz bele alufóliát, vagy akár tepsit is
- Megőrzi az ételek vitamintartalmát a kíméletes halogén főzési eljárásnak köszönhetően.
- Megtapasztalhatod az ételek valódi ízét, a zárt rendszerben sosem érzett ízek jönnek elő..
2020. December 17.-ig FÉLÁRON tudsz hozzájutni!
MEGNÉZEM A LÉGKEVERÉSES HALOGÉN FŐZŐKÉSZÜLÉKET >>
--------------------------------------------------------------------------------------------------- "A gyerekeknek, szülőknek, gyógyítóknak is sokféle nehézséggel kell szembenézniük, szigorúbbak az intézményi szabályok, be kell tartani a látogatási tilalmat, egy gyermeket csak egy szülő kísérhet. Ezekben a helyzetekben még fontosabb, hogy találékonyak legyünk, és egy kis mosolyt csaljunk minden hozzánk betérő arcára, így a gyógyítás, együttműködés is gördülékenyebb lesz.”