A kutatók a laboratóriumi vizsgálatokat követően megállapították, hogy a fertőzést a tinta előállítása során a Mycobacterium chelonae, egy viszonylag ritka baktériumtörzs okozta. A bőrfertőzéses tünetetek 2011 őszi és téli hónapjai során jelentkeztek, körülbelül három héttel azután, hogy a rochesteri tetováló szalonban jártak a páciensek. A nyomozások során kiderült, hogy hasonló bőrfertőzések előfordultak ez idő tájt Washington, Iowa és Colorado államokban is. - A tetoválások manapság rendkívül népszerűek, és bár alapvetően veszélytelennek tűnnek, ha valaki sebesedést és pirosodást tapasztal a tetoválást követően, az jobban teszi, ha sürgősen felkeres egy bőrgyógyászt, mert a fertőzések megfelelő orvosi kezelés nélkül akár súlyossá is válhatnak - mondta Dr. Byron Kennedy, a rochesteri Monroe Megyei Közegészségügyi Hivatal igazgatója. - A közegészségügyi hivatalok nem rendelkeznek megbízható számadatokkal a tetoválásból adódó bőrfertőzésekkel kapcsolatban, mivel a legtöbb államban a tetoválás továbbra sem szabályozott tevékenység - árulta el Dr. Kennedy.
- A mikobakteriális bőrfertőzéseket rendkívül nehéz kikezelni, és sok esetben négy-hat hónapos gyógyszeres kezelésre van szükség, melyek súlyos mellékhatásokat okozhatnak. Azonban bizonyos esetekben a gyógyszeres kúra sem segít a bőrfertőzés leküzdésében, ilyenkor csak műtéti úton lehet eltávolítani a fertőzött bőrszöveteket, ami hegesedéssel is járhat - nyilatkozta Tara MacCannell, az amerikai Betegségellenőrzési és Megelőzési Központ atlantai járványügyi szakértője.
Az amerikai Betegségellenőrzési és Megelőzési Központ (CDC) jelentése szerint minden ötödik amerikai embernek van legalább egy tetoválása. A CDC ajánlásában ugyan szerepel, hogy a tetováló tintákat előállító üzemekben ügyeljenek a steril tinta gyártására, ugyanakkor az Élelmiszer- és Gyógyszer-engedélyezési Hivatal (FDA) nem írja elő a tinták sterilitását. Dr. Kennedy tanulmányát a New England Journal of Medicine című orvosi szakfolyóirat augusztusi online számában publikálták.