2024. Szeptember 25. szerda
Örömünket a Facebookon és a Twitteren, bánatunkat telefonon szoktuk a leggyakrabban megosztani. Hiába népszerűek a különféle közösségi médiafelületek, a rossz híreket még mindig telefonon osztjuk meg azokkal, akiktől támogatást várunk. Talán nem véletlenül: egy friss kutatás szerint kimondottan rosszabbul érezzük magunkat, ha a közösségi portálokon panaszkodunk.

A University of Wisconsin szakemberei 300 végzős diák kommunikációs szokásait vizsgálták. Minden résztvevő naplót vezetett arról, hogy hogyan, kikkel osztották meg életük fontos eseményeit, és miként érezték magukat a későbbiekben.

Kiderült, hogy a megosztások 70 százaléka a közösségi médiához kapcsolható, smsben, telefonon, esetleg személyesen történt. A pozitív élményeket a Facebokon és a Twitteren osztották meg az önkéntesek, mivel itt gyorsan terjed az információ, és sok emberhez eljut, akik azonnal tudnak reagálni. A negatív híreket – a munkahely elvesztése, betegség, szakítás stb. – ezzel szemben még mindig telefonon, smsben vagy személyesen osztjuk meg a számunkra fontos emberekkel, mivel ez intimebb, bizalmasabb közlésmód.

Kiderült az is, hogy minél több időt töltünk a Facebookon, annál lehangoltabbak leszünk. Elsősorban azért, mert tudjuk, hogy közben halogatjuk a fontos teendőinket, tehát csökken az önértékelésünk, másrészt pedig folyton másokhoz hasonlítjuk magunkat, akik éppen életük legvidámabb híreit osztják meg a nagyvilággal.


Forrás: Medipress
2014. 08. 05.
Ossza meg: Kövessen minket:



Vital - egészségügyi linkcentrumKeresés