Az amerikai háztartások közül sokban található otthon fegyver, és nem mindenhol biztosítják ki őket, így nem csoda, hogy az Egyesült Államokban több gyerek hal meg véletlenül elsült fegyver miatt, mint a többi fejlett országban. Brad J. Bushman, az Ohio Állami Egyetem munkatársa és Kelly P. Dillon, a Wittenber Egyetemről annak járt utána, vajon mi befolyásolja a gyerekek fegyverek iránti érdeklődését. A vizsgálat során a szakemberek 52 nyolc és tizenkét év közötti gyerekpárost kísértek figyelemmel, akik vagy testvérek, vagy unokatestvérek, vagy jó barátok voltak, Mindenkinek egy húszperces részletet vetítettek le egy korhatáros filmből, ám a páros egyik tagja egy olyan szerkesztett változatot látott, amiből kihagyták a fegyvereket, míg a másik egy olyat, amiből nem.
Kevesen tudják, mi mindenben segít legfontosabb vitaminunk >>>
A filmrészlet megtekintése után a gyerekeket egy játékokkal teli szobába vezették, ahol megmondták nekik, hogy bármivel játszhatnak. Az egyik fiókba egy valódi, ám működésképtelen fegyvert rejtettek, melynek a ravaszát meg lehetett húzni. Az 52 pár közül 43 megtalálta a fegyvert, 14 átadta a kutatási asszisztensnek, vagy legalábbis elmondta neki, hogy mit talált, 22 pár közül pedig egyik vagy mindkét tag használta is a fegyvert. Az eredmények azt mutatták, hogy azok közül, akik a fegyvert is tartalmazó filmrészletet látták, 2,8 százalék húzta meg a ravaszt, szemben a másik csoport 0,01 százalékával, és előbbiek átlagosan 53,1 másodpercet tartották kézben a fegyvert, míg a többiek csak 11,1 másodpercig. Az is kiderült továbbá, hogy az előbbi csoportba tartozók többnyire agresszívebben játszottak és időnként emberekre is ráfogták a fegyvert.
A legújabb testsúlycsökkentő módszer - az orvos válaszol > > >
A kutatók szerint mindez világosan mutatja, hogy a gyerekek fegyverek iránti érdeklődésére a média is hatással lehet, vagyis nem mindegy, hogy ebben a korban mit néznek a gyerekek, mert az kihat a való életben történő viselkedésükre is.