Dél-koreai kutatók negyven cég fizikai munkát végző alkalmazottait kérdezték meg, mennyi feszültséggel jár a munkájuk, majd fél év múlva azt vizsgálták, hogy az elmúlt időszakban voltak-e megfázva. A válaszokból az derült ki, hogy azok a férfiak, akik feszültnek mondták magukat és a munkahelyi légkört, 74 százalékkal nagyobb valószínűséggel estek át különféle súlyosságú megfázáson.
Az Ajou Orvosi Egyetem kutatócsapata szerint ennek egyik lehetséges magyarázata az, hogy a férfiak hajlamosak túldramatizálni egy egyszerű megfázást is. Ezért a munkahelyi stressz és a megfázás közötti kapcsolatot árnyalni kell azzal a ténnyel, hogy a férfiak sokszor felnagyítják, a nők ellenben gyakran elbagatellizálják a betegségüket.
Dr. John Hobson, a tanulmányt is leközlő Occupation Medicine című folyóirat szerkesztője így nyilatkozott: „Azt korábban is tudtuk, hogy a férfiak és a nők máshogy élnek meg egy megfázást, de a vizsgálatokból az derül ki, hogy eközben a munkájukhoz is máshogy állnak hozzá. A megfázás a munkahelyi hiányzások leggyakoribb oka Angliában, és a tanulmány szerint a megbetegedett férfiak esetében előfordulhat, hogy valamilyen munkahelyi stressz áll a háttérben, amivel kapcsolatban viszont a vezetőség tehet esetleg valamit.”
Dr. Olivia Carlton, a brit Munkahelyi Egészségügyi Társaság elnöke szerint az eredmények komoly figyelmeztetésül szolgálnak a munkaadóknak. „Mindenfajta stressz hatással lehet az immunrendszerre, és potenciális rizikófaktora lehet az egyszerű megfázásnak és egyéb betegségeknek. De a legfontosabb, hogy a munkaadóknak rá kell jönniük, hogyan ismerjék fel a feszültebb alkalmazottaikat, és hogyan segítsék őket.”