2024. December 27. péntek
Már az 1970-es évek óta kísérleteznek kutatók a szénanátha, az allergia és egyéb immunrendszert érintő betegségek kezelésével oly módon, hogy szándékosan megfertőzik a pácienseket horogféreggel vagy orsóféreggel. 

„Az allergiás megbetegedések több százmillió embert érintenek világszerte, különösképpen az iparosodott országok nagyvárosaiban – mondta Dr. Ashley Croft közegészségügyi szakértője. – A legtöbb jelenleg is használatos gyógyszeres allergiakezelés meglehetősen költséges, veszélyes, ráadásul az esetek többségében teljes mértékben hatástalan.”

allergia, férgek

Croft elmélete szerint a féregterápia következtében a belekben megtelepedő férgek és giliszták hatására a gazdatest immunrendszere megerősödik, így kevésbé lesz érzékeny a gyakran előforduló allergénekkel szemben.

„A huszadik század folyamán számtalan immunbetegség jelent meg szinte a semmiből, köztük a szénanátha, az asztma, a gyomor gyulladásos betegségei és a szklerózis multiplex – mondta Dr. Joel Weinstock, a bostoni Tufts Egyetemi Orvosi Központ vezető gasztroenterológusa. – De vajon miért jelentek meg hirtelen ezek a megbetegedések? Ha körülnézünk a világban, világossá válik, hogy ezek az immunbetegségek elsősorban az iparosodott országokban jellemzőek, míg a fejlődő országokban sokkal ritkábbak.” 

Weinstock úgy véli, hogy a higiénia rohamos fejlődésének következtében a fejlett országokban erősen lecsökkent a bélférgek, köztük a horogférgek és az orsóférgek előfordulási aránya, és szerinte valójában ez vezetett ahhoz, hogy a modern társadalmakban az emberek immunrendszere túlérzékennyé vált.


Forrás: Medipress
2012. 04. 24.
Ossza meg: Kövessen minket:



Vital - egészségügyi linkcentrumKeresés