A Szt. Gellért Gyógyfürdő történetében ez volt az első komolyabb műszaki felújítás. A középkorban kórház, a török időkben fürdő épült a Gellért-hegy lábánál. A mai Gellért Gyógyfürdő és Szálló szecessziós épülete 1918-ra készült el, a jelenlegi felújítás az akkori állapotok visszaállítását szolgálta.
A fürdő 1917 óta egyetlen egyszer zárt be, akkor is egy csőtörés miatt, még a háború alatt is üzemelt. A második világháború vége felé a pompás szecessziós női termálfürdőt bombatalálat érte, amit a háborút követően – a nehéz gazdasági körülmények miatt – puritánabb belsőépítészettel alakítottak ki.
A megújult női termálfürdőt már korábban birtokba vették a látogatók, most pedig elkészült a teljes fürdő akadálymenetesítése és a férfi termálfürdő rekonstrukciója – tájékoztatott Ferenci Tibor, a Budapest Gyógyfürdői Zrt. vezérigazgatója. Restaurálták a medencetér Zsolnay pirogránit burkolati elemeit és a teljes faszerkezetű öltözőteret, a színes ólomüveg bevilágítókkal.
A termálfürdőkben – a törvényi szabályozásnak megfelelően – megtörtént a kötelező medencehidraulikai felújítás is. A medencék – a gyógyvíz és a gyógyfunkció miatt – felmentést kaptak az államtól az ún. vízszűrő-forgató technológia telepítése alól, így továbbra is 100%-ig tiszta gyógyvízzel üzemelnek. Sőt mostantól már a fürdési hőmérsékletre való hűtés is hőcserélőn keresztül történik, vagyis nem hideg vízzel. Ez azt is jelenti, hogy a jövőben színtiszta gyógyvízben fürödhetnek a vendégek.
Nézze meg az egészségpláza termékeit!