2025. Január 06. hétfő
A sérült csecsemők és gyermekek rehabilitációjára még a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) 191. közgyűlésének határozata alapján indított gyűjtést a tudósközösség, a felajánlások nyomán összegyűlt több mint 6 millió forinttal a Koraszülöttekért Országos Egyesület tevékenységét támogatják - tájékoztatta az MTA az MTI-t kedden.

Többéves hagyomány, hogy az MTA társadalmi felelősségvállalása részeként lehetőséget teremt az akadémikusok, illetve az MTA köztestületének minden tagja számára, hogy jövedelmük egy általuk meghatározott részét jótékonysági célra ajánlják fel. A beérkezett adományokat az MTA számláján elkülönítve tartják nyilván, a felhasználás célját minden évben a Közgyűlés határozza meg a következő rendes közgyűlésig tartó időszakra - áll a keddi közleményben.

Az MTA 191. közgyűlése tavaly úgy határozott, hogy a 2020. évi májusi közgyűlésig a gyűjtés célja a veleszületetten sérült csecsemők és gyermekek rehabilitációjának támogatása.

adomány

-------------------------------------a cikk lentebb folytatódik------------------------------------------

 

Legyen lapos a hasa!

A legtöbb ember a hasára hízik, és gyakran egy sikeres fogyókúra után sem tűnnek el a hasi zsírpárnák, az úszógumik.

Itt egy jó kis haslaposító koktél! Megnézem >>

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

A Közgyűlés felhatalmazása alapján az MTA Elnöksége dönt az egy év alatt összegyűlt felajánlások felhasználásáról. Az összeget annak a szervezetnek vagy szervezeteknek juttathatja el, amelyek tevékenysége a Közgyűlés által meghatározott célnak minden tekintetben megfelel, és lehetősége van a támogatásnak a kedvezményezettekhez való közvetlen eljuttatására.

Korábban, 2015-től Összefogás a gyermekéhezés ellen címmel indult akadémiai jótékonysági gyűjtés. A következő esztendőben az erdélyi árva vagy félárva, hátrányos helyzetű gyermekek támogatását jelölte meg célul a Közgyűlés. Majd a tehetséges magyar fiatalok támogatására gyűjtött a tudósközösség.


Forrás: MTI
2020. 07. 29.
Ossza meg: Kövessen minket:



Vital - egészségügyi linkcentrumKeresés