Tíz hiperaktív gyerekből hat él csonka családban, ahol az egyedülálló anyákra hatalmas teher hárul, és társadalmi elszigetelődésük kockázata magas. Ezzel párhuzamban a teljes családokban élő hiperaktív gyermekek közel fele egymástól elhidegült szüleikkel él, ami fokozza a gyermekek tüneteit és a családon belüli elszigetelődést.
A hiperaktív, figyelemhiányos, beilleszkedési-alkalmazkodási zavart mutató gyermekeket „napi 25” órát kényszerül menedzselni a családjuk. A korai időszakban a szüleik nem kapják meg az elegendő és megfelelő szakmai és emberi segítséget. Érzelmi bizonytalanságban, megválaszolatlan kérdések káoszában, indokolatlan lelkiismeret furdalások közepette nevelik gyermekeiket. A szülők között növekvő feszültség eltávolítja a szülőpárt egymástól.
Az apák lépnek ki előbb ebből a lélekőrlő „mókuskerékből”. Egyesek a válást, mások a különélést, még egyesek a napi 16-18 órás, vagy hétvégi munkába való menekülést választják. Társadalmi elszigetelődés és családon belüli elmagányosodás együtt járnak, a gyermekeiktől eltávolodó édesapák jellegzetesen gyakoriak, pedig a hiperaktív gyermekek tüneteinek csökkentéséhez elengedhetetlenül fontos az apai szerető-szigor, az édesanyák számára pedig a partner a mindennapok küzdelmében.
A hiperaktivitás/figyelemhiányos állapot érintettjeinek segítésével foglalkozó Eleven Team Alapítvány gyermeknap alkalmából elindítja havonta megrendezett ingyenes játszóházi foglalkozásait, ahol a hangsúlyt az apák és hiperaktív gyermekeik közös játékára helyezik. A közhasznú szervezet a játszóházhoz speciális lehetőségeket és játékokat biztosít, valamint ingyenes tanácsadást, babzsák relaxációt, az anyáknak pedig „csevegő klubbot” kínál.
Az első „apukás családi játszóház” 2008. május 23.-án , pénteken 14.00.-tól 18.00.-ig az Eleven Team Tréningközpontban (Budapest, XIV. kerület, Stefánia út 61.) lesz.
Nézze meg az EgészségPláza termékeit!