A kislánynál még hároméves korában alakult ki a kutyafóbia, miután a szomszédjuk házőrzője megkergette őt az utcában. Rebekah akkor annyira megrémült, hogy onnantól kezdve, hacsak meglátott egy kutyát, máris remegni és sírni kezdett. Fóbiája miatt a család még a nyaralásait is kénytelen volt félbe szakítani, ha a kempingben megjelent egy kutyával érkező vendég.
Végül édesanyja úgy döntött, megoldást talál a problémára, mivel már nem bírta nézni, hogy miközben a többi gyerek önfeledten játszik az udvaron, lánya a szobában kuksol, nehogy véletlenül egy kutyával találja szembe magát. Ráadásul a helyzet az idő előre haladtával, nem hogy javult volna, hanem inkább romlott. A végső lépésre akkor szánták el magukat a szülők, amikor látták, hogy Rebekah öccse, William milyen nagyon szeretne egy kiskutyát.
Az édesanya végül felkeresett egy hipnoterapeutát, Richard Scottot, és bár az asszony először szkeptikusan állt hozzá a kezelésekhez, lányán már egy hét elteltével érezte a pozitív változásokat. Igazán azonban akkor lepődött meg, amikor saját szemével látta, ahogy lánya megsimogatta egy barátjuk kutyáját, így aztán a terápia befejezése után egy héttel már semmi akadálya nem volt annak, hogy a család egy saját kiskutyával bővüljön.
Rebekah rengeteg időt tölt a kutyussal, és igyekszik minél több trükköt megtanítani neki, az ismerősök pedig alig hisznek a szemüknek, mekkora változás történt a kislánnyal a terápia hatására. A hipnoterápia során a terapeuta hipnózis alkalmazásával kezeli a beteget. Pontosan senki sem tudja, hogyan működik ez a módszer, egyesek szerint valójában csak placebo hatása van, mások azonban úgy vélik, a hipnózissal járó relaxációs állapot az, ami miatt a módszer működik. A hipnózis segíthet az IBS-betegeken, egyes bőrbetegségeken vagy szorongásos állapoton, sőt a fogyásban vagy a dohányzásról való leszokásban is.