1. Célunk meghatározása
Első lépésként tisztázzuk magunkban, hogy milyen problémára keresünk megoldást! Az ínygyulladást szeretnénk enyhíteni, fehérebb fogakra vagyunk, vagy érzékeny fogainkra szeretnénk kímélő fogkrémet találni? Ez azért fontos, mert a gyártók különböző hatóanyagokkal dúsítják termékeiket a hatékonyság és az eltérő problémák kezelésének érdekében. Ha a fogfehérítés a cél, akkor olyan terméket keressen, ami fehérítőanyagot (pl. sodium bicarbonate, dió) tartalmaz, a jávai bors megnyugtatja az ínyt vagy a fahéj, ami megakadályozza a szájszárazságot.
Szeretném megismerni a Dabur gyógynövényes fogkrémcsaládot>>
2. Legyen fontos a minőség!
Nem csak az élelmiszereknél fontos, hogy milyen összetevőket tartalmaznak. Ugyanúgy figyelembe kell venni az alapanyagok minőségét a fogápolási termékeknél is, hiszen ugyanúgy a szervezetünkbe jutnak. Nézzük meg, hogy a kiválasztott termék ne tartalmazzon egészségre káros anyagokat, mint pl. nátrium-lauril szulfát, triklozán, pirofoszfát, klórhexidin. 3. Fogáplás természetes alapanyagokkal
A gyógynövények és ásványok szinergikus hatása tette hatékonnyá a fogporok és a modern korban a fogkrémek használatát.
Az ayurvedikus fluormentes fogápolás legfontosabb gyógynövénye a bazsalikom. A bazsalikom fogínyvérzést csökkentő hatással bír, fertőtlenít és csökkenti az fogínygyulladást. Hosszantartó és friss leheletet biztosít a következő fogmosásig.
Kiemelkedő szerepe van a fogápolásban a neem (azadirachta indica) és a szegfűszeg (clove) baktériumölő hatásának is. Ezek a gyógynövények hatékonyan csökkentik a szájszagot, fogínyvérzést, helyi vagy krónikus fogínygyulladást, ételfertőzés esetében is. Már 4-5 nap után segítenek a lepedék csökkentésében, a száj frissességének visszaállításában. Az említett gyógynövények 5-10 napos használat után a káros baktériumok nagy részét elpusztítják. Az ayurvedikus fogkrémek ásványi anyag tartalma pedig biztosítja a fehér fogakat, a fogzománc eróziója nélkül.
A fluor allergiás reakciót válthat ki, ezért a természetes alapanyagokat tartalmazó készítmények tökéletes megoldást nyújtanak erre a problémára is.
Szeretném kipróbálni a Dabur gyógynövényes fogkrémeket>>
4. Minden termék egy célt szolgáljon!
Ha a szájüregi panaszokat szeretnénk enyhíteni (pl. fogínyvérzés, ínygyulladás), akkor ne csak a fogkrémet válasszuk a panasznak megfelelően, hanem nézzük át a többi eszközt is, amit a napi rutin során használunk. Ha rég elhasználódott, megkeményedett sörtéjű fogkefével súroljuk az ínyünket nap mint nap, akkor a legjobb minőségű fogkrém sem fogja megszüntetni a vérzést. Használjunk puha fogkefét, amit igyekezzünk rendszeres időközönként (2-3 hónap) cserélni.
Ha fogkövesedésre hajlamosak vagyunk, akkor kerüljük a pirofoszfát tartalmú termékeket, és válasszuk a közepes keménységű fogkefét, de ilyen esetben az elektromos fogkefe még hatékonyabb megoldást nyújt.
Ha a rossz leheletet szeretnénk megszüntetni, akkor az alapfelszerelés mellé vásároljunk egy nyelvkaparót is.
Az összes szájüregi probléma megelőzéséhez érdemes fogköztisztítókat (pl. fogselyem) is használni. Ezeknek az eszközöknek a napi használatával nagy mértékben csökkenthetjük a fogszuvasodás, a fogkő vagy az ínygyulladás kockázatát.
Szponzorált tartalom