2024. November 19. kedd
Sokan küzdenek az utazók betegségével, amikor egyik időzónából a másikba kerülnek, de ez a probléma egy egyszerű trükkel állítólag könnyedén elkerülhető. A szakemberek szerint elég azon változtatni, mikor eszünk, és máris könnyebben alkalmazkodunk az időeltolódáshoz.

Az első ilyen jellegű kutatásból megtudhatjuk, hogy egyes étkezések elhalasztása késlelteti vércukorszintünk ingadozását a nap folyamon. A vércukorszint kontroll alatt tartása segít szinkronba hozni belső óránkat környezetünkkel. Mindez nem csak a jetlaggal küzdő utazók, hanem a több műszakban dolgozók problémáira is megoldást jelenthet.

Ez lesz az évezred betegsége> > > 

A szakemberek tíz önkéntes esetében elemezték a kutatás során, hogy az étkezési időpontok megváltoztatása hogyan befolyásolja a cirk

adián ritmust. Az első fázisban az önkéntesek 30 perccel ébredés után kaptak reggelit, majd öt-öt órával később érkezett az ebéd és a vacsora. A második fázisban a reggeli öt órával ébredés után érkezett.

Erre figyelmeztetnek a táskás szemek >>>

Mindkét fázis után megvizsgálták a vércukor- és zsírszintet, hogy a cirkadiánritmus követhetővé váljék. „Ha megváltoztatjuk az étkezések időpontját, tulajdonképpen újraállíthatjuk a szervezet belső óráját úgy, hogy még csak gyógyszerre sincs szükség a cukoranyagcseréhez” – összegezte a kutatást vezető Dr. Jonathan Johnston, a University of Surrey munkatársa.


Forrás: Medipress
2017. 06. 14.
Ossza meg: Kövessen minket:



Vital - egészségügyi linkcentrumKeresés
- Karácsonyi ajánlat -
- Kiemelt ajánlat -
- Egészségplázából -