2024. November 16. szombat
Korábban alakul ki az emlékezőtehetség, mint gondolnánk: egy amerikai kutatás szerint már a terhesség 34. hetétől tanul és emlékezik a magzat. Így aztán ha az anya gyakran elismétel néhány gondolatot, esetleg megállás nélkül órákon át hallgat egy zeneszámot, arra jó eséllyel a baba is emlékezni fog később.

Korábban a tudósok azt hitték, hogy csak a 37. héttől emlékeznek a magzatok: a University of Florida’s College of Nursing munkatársai, míg kiderült, hogy már a 34. héttől emlékezhetünk bizonyos dolgokra. A Charlene Krueger professzor által vezetett kutatás szerint elsősorban az anya hangjára emlékszik a baba, de más hangokkal kapcsolatban is lehetnek emlékei. A kutatás során 32 nőt kértek arra, hogy egy 15 másodperces óvodás mondókát ismételjenek el naponta kétszer hat héten át a terhességük 28. hetétől, a terhesség 34. hetéig. Ezután abbahagyták a mondóka ismételgetését. Közben a 28., 32. és 34. héten tesztelték, a babák megjegyezték-e a mondókát, vagyis a szívverésük változik-e, ha újra hallják. Amikor a szívverés felgyorsult, a tudósok arra következtettek, hogy emlékeznek a rigmusra.

Kiderült, hogy a 34. hétre a magzati szívhang megnyugodott, mikor a felvételt hallották. A 38. hétre, amikor az anyák már 4 hete nem ismételgették a versikét, a babák még mindig emlékeztek rá. Kiderült, hogy a babák akkor is emlékeznek a mondókára, ha idegen mondja azt el, nem pedig saját édesanyjuk, vagyis egészen korán kezdünk emlékezni mindarra, ami a méhen belül történik.

 
Forrás: Medipress
2015. 07. 21.
Ossza meg: Kövessen minket:



Vital - egészségügyi linkcentrumKeresés
- Karácsonyi ajánlat -
- Kiemelt ajánlat -
- Egészségplázából -