A spanyolországi Grenada Egyetem kutatói Debora Godoy-Izquierdo vezetésével 234 nőt kísértek figyelemmel, akiknél már legalább egy éve elkezdődött a menopauza. Az alanyok közül 166-an ülő munkát végeztek és korábban nem különösebben mozogtak, közülük a nők fele a szokásos életmódját folytatta, másik fele viszont elkezdett egy húszhetes edzésprogramot. A többiek, akik már korábban is aktív életmódot folytattak, egy külön csoportot alkottak. A húszhetes edzésprogram során a nők hetente háromszor egy órát edzettek, ami aerobik gyakorlatokból, gyors sétálásból és erősítésekből állt. A gyakorlatokat edző vezette, és emellett pszichológiai tanácsadó is segítette az alanyokat.
600 állatos póló, amitől leesik az álla > > >
Húsz hét elteltével az edzésprogramban résztvevő nők súlya enyhe mértékben csökkent, ám ennél lényegesebb eredmény volt, hogy valamennyien fittebbé váltak, javult a vérnyomásuk, mind testileg, mind lelkileg jobban érezték magukat, és a hőhullámok, illetve a menopauzával járó egyéb kellemetlenségek is elkerülték őket. A pozitív eredmények még egy év után is érzékelhetőek voltak náluk, kivéve a súlyvesztést, amit a többség idővel visszanyert. Összességében az edzésprogramban résztvevők fizikai állapota azokéhoz vált hasonlóvá, akik már korábban is aktív életmódot folytattak.
Egészséges fejbőr, gyönyörű haj - holt-tengeri iszapos samponszappannal.>>>
A kutatók szerint a testmozgás hatására azért csökkennek a hőhullámok, mert a mozgás dopamint és szerotonint szabadít fel az agyban, melyek a hangulatot és az alvást is szabályozzák, és általában ezek mennyisége a menopauza idején csökkenni szokott. A vizsgálat további részleteiről a Menopause című lapban olvashatnak az érdeklődők.