A 32 esztendős Tim Barter, 10 nappal a hét és fél méter magasságból bekövetkezett esés után tért magához a kómából. A baleset következtében agyvérzés következett be, szemgödre összezúzódott, és koponyájának egy részét el kellett távolítani. A Nagy-Britanniában egyedülállónak számító első beavatkozás során a King's College kórház sebészei testzsír felhasználásával állították helyre a beteg homlokát.
Barter 2009 júniusában véletlenül kizárta magát a házából, ezért úgy döntött, hogy az egyik emeleti ablakon keresztül mászik be otthonába. Az ereszcsatorna azonban leszakadt alatta és lezuhant. Az esésre nem emlékszik, de úgy véli, valószínűleg arcra eshetett. A szomszédai találtak rá eszméletlenül. Miután a King's College kórházba szállították, a sebészek eltávolították a koponyája egy részét, hogy megállíthassák a vérzést és a duzzanatot az agyában. Az eltávolított koponyacsontdarabot titánlemezzel pótolták, melyet számítógépes technikával úgy fejlesztenek ki, hogy pontosan tükrözze a fej másik oldalát. Ezzel egy időben hasi zsírt fecskendeztek a homlokába, hogy kitöltsék az inaktív izom miatt kialakult bemélyedést.
Robert Bentley, a kórház traumatológiájának igazgatója elmondta, Barter egy olyan szakterület vívmányát bizonyítja, amelyet az elmúlt kilenc év során sikerült kifejleszteni a King’s College kórházban: ez idő alatt több mint 250 ilyen protézist ültettek be.
Érdekes módon Barter nem fél a magasságtól balesete óta. Aktív életmódot folytat, és ami a legkülönösebb, rákapott az ejtőernyőzésre.