A kullancsot azóta szerencsésen eltávolították és a férfi már jól van. Bár meglehetősen ritka, hogy egy kullancs épp a hallójáratban telepedjen meg, a szakértők szerint időnként előfordul, hogy az élősködők itt keresnek menedéket. - Más rovarok egész gyakran előfordulnak a fül belsejében, így annyira nem meglepő ez az eset sem - nyilatkozta az ifjabb Dr. Donald Keamy, aki gyerek fül-orr-gégész a Massachusetts Szem- és Fülklinikán. - Ez a mostani eset nagy nyilvánosságot kapott, de valószínűleg gyakran fordulnak elő hasonló furcsaságok másokkal is.
A férfi az állandó viszketéstől és fülzúgástól szenvedve kereste fel a berni kórházat. A páciens furcsa zúgást érzett a fülében, ami nem azonos a fülcsengéssel, amit a halláskárosult betegek tapasztalnak. A vizsgálatok után kiderült, hogy egy kullancs tapadt a dobhártyához és ez okozta a folyamatos fülzúgást. A kullancs fajtáját figyelembe véve valószínűnek tűnt, hogy egy macskáról került a beteg fülébe. A kórház orvosai helyi érzéstelenítés után kiszivattyúzták a kullancsot a beteg füléből. A kullancsok Lyme-kórt is terjeszthetnek, de a vizsgálatokból kiderült, hogy ez az élősködő nem volt fertőzött, így a férfi teljesen felépült. Hogy hogyan került a páciens fülébe a kullancs? - A beteg elmondása szerint a tünetek megjelenése előtt közvetlenül sokat érintkezett egy házimacskával - mondta Dr. Keamy, aki szerint a kullancs akkor sem okozott volna nagyobb sérülést, ha belső fülbe jut.
Dr. Michael Lanigan, a SUNY Downstate Egészségügyi Központ munkatársa szerint a kullancsok elleni legjobb védekezés a rendszeres ellenőrzés. - Különösen a gyerekeket kell gyakran átnézni, ők ugyanis nem veszik észre, ha olyan helyen járnak, ami a kullancsok szempontjából veszélyes lehet. Érdemes az erdős részeken hosszú ujjú ruhákban járni, valamint nagyon fontos, hogy házi kedvenceinket is biztosítsuk az élősködők ellen, akár bolhanyakörvvel, akár más termékekkel - tanácsolja Dr. Keamy. Az eset részletes leírása a New England Journal of Medicine című orvosi szaklap legutóbbi számában jelent meg.