2025. Január 26. vasárnap
Miért fontos a magas értékek csökkentése? -  „120/70” vérnyomás csökkentő tea a Gyógyfű Kft.-től -  Élelmiszertípusok, amelyektől ajánlatos óvakodni -  Mit érdemes kerülni?
A magas vérnyomás megelőzésében jelentős szerepe van a táplálkozásnak, sőt, a már kialakult betegség kezelésében is döntő szerepű az életmód. Dr. Kapocsi Judit PhD, a Budai Kardioközpont magasvérnyomás és érkockázat specialistája a vérnyomást emelő élelmiszertípusokra hívta fel a figyelmet.

Miért fontos a magas értékek csökkentése?

A magas vérnyomás csökkentése nem csupán önmagáért való cél, de a kezeléssel elkerülhetővé válhatnak a komoly szövődmények is. Mindazonáltal a betegek nem támaszkodhatnak kizárólag a gyógyszeres kezelésre, az orvos életmódra vonatkozó tanácsait is fontos elfogadni és betartani. Az életmódnak ugyanis önmagában is gyógyító hatása van – hangsúlyozza dr. Kapocsi Judit PhD, a Kardioközpont magasvérnyomás és érkockázat specialistája.

Vérnyomás2

Kutatások bizonyítják, hogy túlsúly esetén a testsúlycsökkentés, a sóbevitel mérséklése és a fizikai aktivitás fokozása a vérnyomás jelentős csökkenését eredményezi. Azt is egyre több adat bizonyítja, hogy az alkoholfogyasztás mérséklése és a dohányzás elhagyása kedvező a vérnyomás értékeire.

Hasznos a DASH-diéta, amelynek lényege a naponta négyszeri gyümölcs, zöldség, két-három alkalommal sovány tejtermék- és rendszeres hal-, valamint fehér hús-fogyasztás.

A nem gyógyszeres kezelési formák közül a túlsúly esetén alkalmazott testsúlycsökkentés a leghatékonyabb: 10 kg fogyás a szisztolés vérnyomásértéket 5–15 Hgmm-rel mérsékli. Ugyanennyi fogyás esetén ráadásul csökken a magas koleszterinszint, enyhülnek az anyagcsere problémák, ízületi panaszok, növekszik az energiaszint.

Gyógyfű vérnyomáscsökkentő tea

„120/70” vérnyomás csökkentő tea a Gyógyfű Kft.-től

Figyelmükbe ajánljuk a 35 éve működő Gyógyfű Kft. „12/70” vérnyomás csökkentő teáját. A gyógytea a legmagasabb minőségű GMP rendszerben készül, a természet tiszta erejét kínálják Önnek.

Az egyedi összeállítású teakeverék gyógynövényei gátolják a magas vérnyomásért felelős enzim működését, regenerálják az ereket és támogatják a keringési rendszert.

A teában fő komponensként használt vörös szőlő levél tartalmazza a vörös szőlőbogyó aktív hatóanyagait. A vörös bor előnyös hatását a keringési rendellenességek -köztük a magas vérnyomás- kapcsán kisérletekkel igazolták.

A gyógyteakeverékben használt szurokfű és a rózsagyökér a vörös színanyagok pozitív hatását erősítik fel. Utóbbi napjaink egyik legígéretesebb, a modern orvostudomány által újra felfedezett gyógynövénye, mely a szervezet egész működésére pozitív hatást gyakorol (adaptogén).

Megnézem a „120/70” vérnyomás csökkentő tea a Gyógyfű Kft.-től>>

Hogyan alkalmazzuk?

Hagyományos gyógyteaként készítjük el. 5-10 g /250 ml forró vízhez adva, napi két alkalommal fogyasztandó. A tea elsősorban a szervezet szinten tartására, megelőzésre szolgál. A kezelőorvos véleménye alapján alkalmas a gyógyszeres kezelés vagy a diéta kiegészítésére. Kialakult betegségnél mindig ki kell kérni az orvos véleményét!

Élelmiszertípusok, amelyektől ajánlatos óvakodni

Sajnos, van néhány élelmiszertípus, amely megakadályozza a vérnyomás csökkenését, elsősorban a magas sótartalom okán. A só a benne lévő nátrium miatt emeli a vérnyomást, ezáltal közvetve hozzájárul a stroke, az érelmeszesedés, és a szív- és vesebetegség kockázatának növeléséhez. A sóbevitel 5 g/nap alá történő csökkentése (ami körülbelül 1 teáskanálnyi mennyiségnek felel meg) a stroke kockázatát 23%-kal, és a szív- és érrendszeri betegségek rizikóját 17%-kal csökkenti. A magasvérnyomás betegek ajánlott napi nátriumbevitele 2-3,5 mg.

Ugyanakkor a magyar lakosság sófogyasztása jelentősen meghaladja az ajánlott értékeket, jelenleg a férfiak átlagosan 17,2 gramm, a nők mintegy 12 gramm sót fogyasztanak naponta, ami 3-3,5-szerese az ajánlottnak.

Mit érdemes kerülni?

Felvágottak A felvágottak és a szalámik valóságos nátrium-bombák, hiszen gyakran sóval, vagy nátrium-nitrittel kezeltek, fűszerezettek és tartósítottak. Különösen a füstölt, pácolt húsoknak és az ún. löncshúsoknak magas a sótartalma.

Megnézem a „120/70” vérnyomás csökkentő tea a Gyógyfű Kft.-től>>

Bármelyik pizza rendelkezhet magas sótartalommal, amelyiken felvágott, sós sajt (például feta vagy márványsajt) és paradicsomkészítmény a feltét, de különösen a fagyasztott pizzák kerülendők a magasvérnyomás betegek számára. Ezekhez a termékekhez ugyanis több sót adnak, hogy felolvasztás és sütés után is megőrizzék az ízüket. Egy 300 grammos pizzában akár 3,9 gramm só is lehet.

Savanyúság A tartósítás maga meglehetősen sok sót igényel, ugyanis ez az anyag tovább tartja ehetően a tartósított élelmiszereket. Így egy gyárilag savanyított uborka kész nátrium-raktár lehet, és meglepően sok sót tartalmazhat például a savanyított erőspaprika, hiszen 100 grammjában 3,3 gramm só is megbújhat.

Zacskós leves Bár valóban percek alatt elkészülnek és melegek, a zacskós levesek jellemzően rendkívül magas nátrium tartalmúak. Van olyan brokkolikrémleves, amelynek 100 grammjában 13,7 gramm só lapul, bizonyos gombakrémleves pedig 11,7 grammot tartalmaz. Ha ragaszkodunk hozzájuk, érdemes a csökkentett sótartalmú termékeket választani.

Paradicsom készítmények Talán meglepő, de a feldolgozott paradicsomkészítmények kifejezetten kerülendők magasvérnyomás betegség esetén, ugyanis legyen szó konzervről, tésztaszószról vagy paradicsomléről, a magas sótartalom majdnem bizonyos. 100 grammnyi paradicsomos tésztaszósz alap akár 11,9 gramm sót is magában foglalhat.

A magas vérnyomással élőknek a són kívül ajánlatos kerülniük a telített- és transz-zsírsavakat is. Az előbbi anyag bőségesen megtalálható például a csirke bőrében és a vörös húsokban, ezért érdemesebb sovány, bőr nélküli és fehér húsokat a tálra tennünk. A transz-zsírokkal történő eljárást hidrogénezésnek nevezzük, a hidrogénezett olajok pedig növelik az élelmiszerek eltarthatóságát és stabilitását.

Éppen ezért, ha ezt a feliratot olvassuk (főként az előre csomagolt és készételeken), tudhatjuk, hogy csínján kell bánni vele.

 

Szponzorált tartalom


Forrás: Budai Kardioközpont (www.kardiokozpont.hu)

Ossza meg: Kövessen minket:



Vital - egészségügyi linkcentrumKeresés