A koreai YoungAh Park pszichológus docens, korábbi sikeres üzletasszony kutatása során a munkahelyi stressz hatásait, a munka és család közötti egyre inkább összemosódó határok kezelését, valamint a munkaidő alatt felgyülemlett stressz levezetésének folyamatát vizsgálta. Park szerint az okostelefonokon, tableteken, vagy laptopokon keresztül történő munkavégzés mára teljesen általánossá vált, aminek következtében a dolgozók többsége képtelen kikapcsolódni az otthoni környezetben, és a munka valósággal rátelepül a családi életre. Így azonban szinte lehetetlen kipihenni a munka okozta stresszt.
„A munkahelyeken a versenyhelyzet egyre kiélezettebbé válik, miközben az emberek folyamatosan rettegnek a munkájuk elvesztése miatt, egyre magasabb fizetést, felelősségteljesebb pozíciókat céloznak meg, és úgy érzik, hogy egyre több dolgot kell feláldozniuk a karrierjük oltárán” - mondta Park. „Az emberek igyekeznek azt a képet fenntartani magukról, hogy a normál munkaidőn kívül is bármikor elérhetőek a kommunikációs és információs technológia révén.” Az e-mailek állandó ellenőrzése a telefonunkon, vagy laptopunkon segíthet abban, hogy ne maradjunk le semmi fontos információról a munkánkkal kapcsolatban, azonban ezzel óhatatlanul előidézzük, hogy a munka észrevétlenül beszivárog és rátelepszik a családi, illetve magánéletünkre. Az aggasztó munkahelyi hírek például könnyen rányomják bélyegüket az otthoni hangulatra is, amitől egyszerűen nem tudunk kikapcsolódni, feltöltődni.
„Annak érdekében, hogy megteremthessük a munka és magánélet közötti harmonikus egyensúlyt szigorú szabályokat kell hoznunk a kommunikációs és információs eszközök munkaidőn kívüli használatával kapcsolatban. A legjobb, ha döntésünket tudatjuk munkatársainkkal és feletteseinkkel. Természetesen előfordulhatnak egy cég életében olyan időszakok, amikor elkerülhetetlen a szabadidőben történő extra munkavégzés, de fontos, hogy ez ne váljon természetessé, és ne legyen hétköznapjaink állandó része” - figyelmeztetett Park. A cégeknek is elemi érdekük, hogy az alkalmazottaik mentálisan kipihenten, felfrissülten és főként stresszmentesen érkezzenek vissza a munkahelyükre, és ezt csak úgy lehet elérni, ha a dolgozók a szabadidejükben megtanulnak elszakadni a munka világától.