2024. Május 17. péntek
Miért olyan népszerű a lézeres szőrtelenítés? -  Mi történik a lézeres kezelések alkalmával? -  Milyen problémákon segíthet a lézeres szőrtelenítés?
A lézeres szőrtelenítés egy modern, fájdalommentes és biztonságos módszer a nem kívánt testszőrzet eltüntetésére, legyen szó a lábakról, karokról, intim testrészekről, vagy az arcon éktelenkedő szőrszálak eltávolításáról. Sőt, olyan kellemetlen problémákra is megoldást jelenthet, mint a túlzott szőrnövekedés vagy a fájdalmas szőrtüszőgyulladás. Cikkünkben most megnézzük, hogy miért is olyan hatékony a lézeres szőrtelenítés és milyen esetekben érdemes gondolkodni rajta.

Miért olyan népszerű a lézeres szőrtelenítés?

Az ún. diódalézeres szőrtelenítés ma amellett, hogy az egyik legmodernebb eljárás, a test minden területén hosszú távon sima, bársonyos bőrt biztosít. Mindezt fájdalom nélkül és a lehető legnagyobb biztonság mellett. Így végre búcsút inthetünk a napi szintű borotválásnak vagy épp a fájdalmas gyantázásnak, epilálásnak, és soha többet nem kell kínos szőrszálak miatt kell feszengenünk. Hosszú távon rengeteg időt és pénzt takaríthatunk meg, miközben teljes szabadságot élvezhetünk.

Mi történik a lézeres kezelések alkalmával?

A lézeres szőrtelenítés hatékonysága abban rejlik, hogy a szőrszálakban található sötét színű pigmentek (melanin) elnyelik a lézerfény energiáját és egyenesen a szőrtüszőbe vezetik azt. A bőr ennek során fokozatosan felmelegszik, stimulálva a szőrtüszőket, és megakadályozva azok újranövekedését, miközben a lézer a környező szöveteket nem roncsolja. Akkor érhető el a legjobb eredmény, ha a kezelés a szőrnövekedési ciklus aktív fázisának korai szakaszában történik. Emiatt általában 8-10 alkalom szükséges a teljes szőrtelenséghez egy adott területen. Fontos azonban azzal is tisztában lenni, hogy a szervezet sejtmegújító képességének köszönhetően megeshet, hogy az idő múlásával új szőrtüszők fejlődnek ki, ezért szükség esetén célszerű 1-2 évente fenntartó kezelésekre elmenni.

Milyen problémákon segíthet a lézeres szőrtelenítés?

A kezek és lábak teljes szőreltávolításán kívül az alábbi problémák esetében lehet hatékony megoldás a lézeres szőrtelenítés: 

Nemkívánatos arcszőrzet
A női arcon leggyakrabban csak puha, világos, alig látható pihék találhatók, melyek szerencsére egyáltalán nem zavaróak. Hormonális hatásokra azonban előfordulhat, hogy az arcszőrzet erősebbé és sötétebbé válik. Bár az arc szőrtelenítésére számos megoldás létezik - például borotválás, epilálás, gyantázás, szőrtelenítő krémek alkalmazása -, ezek csak átmeneti megoldást nyújtanak. A lézeres arc szőrtelenítéssel ugyanakkor végleg búcsút mondhatunk a nem kívánatos szőrszálaknak és az ezzel együttjáró kellemetlenségeknek.

Intim szőrtelenítés

Az intim testrészek szőrtelenítése kihívással jár, hiszen ez a terület különösen érzékeny, nem ritkák az allergiás reakciók illetve a bőrirritáció. A legelterjedtebb a borotválás ezen a részen, azonban az eredmény rendkívül rövidtávú, akár már pár óra múlva is megjelenhet a borosta, égő érzést okozva. A szőrtelenítő krémek eredménye szintén nem túl tartós és sokak bőre nem bírja a kémiai anyagot. És bár az epilálás és a gyantázás hosszabb simaságot biztosít, fájdalmas művelet mindkettő. Utóbbit mindig érdemes szakemberrel végeztetni, hiszen az igazán jó eredményhez elengedhetetlen a tudás és tapasztalat. A A lézeres intim szőrtelenítés ugyanakkor fájdalommentes és gyakorlatilag egy életre leveszi a vállunkról a szőrszálakkal vívott harc terhét.

Fokozott szőrnövekedés
A A túlzott szőrnövekedés (hirsutizmus) során a női test bizonyos területein a normálisnál erősebb, sötétebb szőrzet alakul ki. Ez ugyan a férfiaknál is előfordulhat, esetükben azonban nem okoz olyan komoly esztétikai problémát, mint a hölgyeknél. Érintheti többek között az arcot, a felkarokat, a mellkast, a hasat, valamint a hátat, a belső combot és a feneket. A fokozott szőrösödés komoly önbizalomhiányt eredményezhet. A túlzott szőrnövekedés akár egész életen át tarthat, de legnagyobb eséllyel pubertáskorban és a menopauza időszakában jelentkezik. A férfi nemi hormon, a tesztoszteron túltermelődése okozza, bár örökletes hajlam miatt is kialakulhat. Hátterében olyan betegségek is állhatnak, mint a PCOS, a Cushing-szindróma, az inzulinrezisztencia, az akromegália vagy egyes daganatos betegségek. Elsősorban a kiváltó okokat kell megszüntetni, azonban a külső kezelés is fontos lehet a magabiztosság visszaszerzése érdekében. A különböző szőrtelenítési eljárások nagyszerűek, különösen a lézeres szőrtelenítés, amely hosszú távon nyújt biztonságos megoldást.

Szőrbenövés
A szőrbenövés sokak életét keseríti meg, nőkét és férfiakét egyaránt. Amellett, hogy nem is esztétikus, komoly gyulladással és fájdalommal is járhat. Ez a probléma a puha, világos szőrzettel rendelkezőket kevésbé érinti, többnyire az erős szőrzetűek tapasztalják a kellemetlenséget. Sok esetben a nem hidratált, száraz bőr is szerepet játszik kialakulásában. A leggyakoribb ok azonban a szőrtelenítés, azon belül is főleg a borotválkozás. De akik hajlamosabbak szőrtüszőgyulladásra, azoknál a gyanta, az epilálás és a szőrtelenítő krémek használata is kiválthatja. Hajlam esetén a lézeres szőrtelenítés végleges megoldást jelenthet, hiszen a probléma gyökerét, azaz a szőrszálak növekedését szünteti meg, így nem kell többé gennyes dudorok és gyulladás miatt aggódni.

Írásunk a A lézeres szőrtelenítés specialistájának, a Depilhome szakértőinek támogatásával készült.

Szponzorált tartalom


Szerző: Vital.hu

Ossza meg: Kövessen minket:



Vital - egészségügyi linkcentrumKeresés