2024. December 22. vasárnap
Tüsszögés, könnyezés, viszkető torok? A szakértők szerint könnyen elképzelhető, hogy a nyári megfázásnak gondolt betegség valójában allergia.

A közhiedelemmel ellentétben a szezonális allergia nem csak a tavaszi és az őszi hónapokra jellemző - nyilatkozta Dr. Richard Weber, az Amerikai Allergia, Asztma és Immunológiai Szakmai Kollégium (ACAAI) elnöke. "Az allergiás megbetegedések nyáron is nagyon gyakoriak, sőt, vannak olyan páciensek, akiknél a tünetek egész évben kitartanak.Nyaranta főként a fűfélék pollenjei és a penészspórák okozhatnak gondot, és főként az utóbbiak adhatnak okot komoly aggodalomra, mivel a spórák jóval nagyobb koncentrációban vannak jelen a levegőben, mint a pollenek, még a pollenszezon csúcsán is. A nyári allergia vagy szénanátha felnőttek esetében is bármikor kialakulhat olyanoknál is, akik korábban nem voltak allergiások. Ezekben az esetekben könnyű a betegséget összetéveszteni a banális megfázással.

Az ACAAI az alábbi tanácsokkal szeretne segíteni a megfázás és az allergiás megbetegedések elkülönítésében:

Ha a tünetek több mint két hét után is megmaradnak, nagy a valószínűsége, hogy allergiáról van szó.

Ha a tünetek idővel rosszabbodnak, valószínűbb, hogy megfázásról van szó.

A viszkető szem, torok, és orr, főként, ha állandó tüsszögés kíséri, általában az allergia jele.

Az asztmások esetében mindig nagyobb az allergia, mint a megfázás esélye, az asztmások 75-80 százaléka ugyanis egyben allergiás is.

Igaz, a nyári meghűlések és allergiák önmagukban nem súlyosak, kezeletlenül azonban komoly betegségek, például arcüreggyulladás kialakulásához vezethetnek. Ha szűnni nem akaró tüneteink vannak, mindenképp keressünk fel egy allergia-szakrendelést. Bár az allergiának ismert gyógymódja nincs, kezeléssel enyhíthetők a tünetek és javítható az általános kedélyállapot.


Forrás: Medipress
2013. 07. 05.
Ossza meg: Kövessen minket:



Vital - egészségügyi linkcentrumKeresés