A Brit Statisztikai Hivatal adatai szerint 2012-ben 5 981 tizenöt éven felüli személy lett öngyilkos, hatvannéggyel kevesebb, mint 2011-ben. Ebből 4 590 férfi, és 1 391 nő. Az adatrögzítés megkezdésekor, 1981-ben, a férfi öngyilkosságok gyakorisága még csak 1,9-szer volt magasabb, mint a nőké. Ráadásul már nem a fiatalemberek vannak kitéve az öngyilkosság legnagyobb kockázatának a társadalomban. A legveszélyeztetettebb csoport a 40 és 44 év közötti férfiak, valószínűleg azért, mert a gazdasági válság miatt úgy érezhetik, karrierjük megfeneklett. A 20-34, illetve a 35-49 éves férfiak körében az öngyilkosság számít a vezető haláloknak. A 45 és 59 év közötti öngyilkos férfiak teljes létszáma azonban 2012-ben közel 40 százalékkal volt magasabb, mint alig egy évtizeddel korábban.
A kutatók azt feltételezik, hogy a Thatcher-korszakban tapasztalt ipari hanyatlás az 1980-as évek végén, 1990-es évek elején olyan változásokat hozott, melyek örökre rányomták a bélyegüket a családok életére – ez pedig nagyobb kockázatnak teszi ki az 1950-as és 60-as években született férfiakat. Rory O’Connor, a Glasgow-i Egyetem pszichológia professzora a The Telegraph napilapnak elmondta, hogy egyfajta generációs hatás figyelhető meg, ami megmagyarázza az öngyilkosság korábban a fiatalok körében, most pedig a középkorúakban tapasztalható magas előfordulását. A statisztikák megjelenésével egy időben a Bristoli Egyetem kutatói az Internet az öngyilkosságra gyakorolt hatását kezdték vizsgálni. Kutatásuk során első ízben kérdeznek meg olyan embereket, akiknél előfordult, hogy öngyilkossági gondolatok felmerülésekor ide kapcsolódó internetes oldalakat kerestek.
Több öngyilkossági eset, köztük a 15 éves tehetséges táncos lány, Tallulah Wilson 2012-es öngyilkossága is összefüggésbe hozható önkárosító és az öngyilkossággal kapcsolatos weboldalakkal és közösségi oldalakon működő fórumokkal. Tallulah édesanyja a múlt hónapban nyilvánosan hívta fel a szülők figyelmét az ilyen internetezési magatartás veszélyeire.