A kutatócsoportot vezető Amrita John szerint, ha az orvosok nem hosszúujjú, hanem rövidujjú köpenyt viselnének, jóval kevesebb kórokozó jutna a közelükbe, ezek a köpenyek ugyanis hiába fehérek, nem lehet őket elég gyakran mosni ahhoz képest, hogy milyen gyakran éri őket fertőzés, míg a csupasz alkart jóval egyszerűbb fertőtleníteni.
Hajhullásra ajánljuk: koffeines, kézműves samponszappan > > >
A kísérlet során John és munkatársai rövid- és hosszúujjú köpenyt viselő egészségügyi dolgozókat kísért figyelemmel, miközben egy ártalmatlan vírussal bevont bábut vizsgáltak. Az alanyok ezután egy második bábut is vizsgálni kezdtek, ahogy az egy normál kórházi vizit során is gyakran megtörténik, majd a kutatók valamennyiük köpenyujjáról, illetve csuklójáról is mintát vettek, hogy kiderítsék, mennyi vírus került rá. Az eredmények azt mutatták, hogy mind a köpenyen, mind a csuklón több vírus volt jelen, amennyiben az alany hosszúujjút viselt, előbbieknél egy esetben sem találtak vírust, míg utóbbi esetben húszból öt személynél, és egy esetben még a második bábura is rákerült a vírus.
A kutatók úgy vélik, ezzel az egyszerű változtatással számos fertőzés megelőzhető lenne, ami mindannyiunk érdeke, hiszen a kórházba gyógyulni megyünk, nem azért, hogy újabb betegségeket kapjunk el. A szakemberek a vizsgálati eredményeket a Fertőző Betegségek Amerikai Társaságának október 4-én San Diego-ban megrendezett éves konferenciáján tárták a nyilvánosság elé.