„Összehasonlítottuk az inzulin pumpák és naponta többször használatos inzulin injekciók hatékonyságát, és megállapítottuk, hogy nincs jelentős eltérés a glikémiás kontroll szintje és a hipoglikémia (alacsony vércukorszint) között, ” - mondta Dr. Sherita Hill Golden, a Johns Hopkins Egyetem baltimore-i orvosi karának docense, a tanulmány szerzője. „Az 1-es típusú diabéteszes felnőttek között ugyan valamivel hatékonyabban működött az inzulin pumpa, és a kutatási eredményekből arra lehet következtetni, hogy az ezt az eszközt használó cukorbetegeknek általában jobb az életminősége.”
„A jelenlegi tanulmány arra a megállapításra jutott, hogy a gyerekek és serdülőkorúak körében az inzulin pumpa használata 0,10 százalékos csökkenést eredményezett az A1C hemoglobin szintjében a naponta többször alkalmazandó inzulin injekcióval összehasonlítva, bár Golden szerint ez a csökkenés statisztikailag nem számít szignifikánsnak.
„A felnőttek esetében az A1C hemoglobin szintjének már 0,30 százalékos volt a csökkenése az inzulin pumpa használatakor. A súlyos hipoglikémia kockázatának szempontjából a kutatók nem találtak számottevő különbséget az inzulin pumpa és az injekció alkalmazása között.
„Az 1-es típusú diabétesz, más néven inzulinfüggő cukorbetegség egy autoimmun betegség, amelyet az abszolút inzulinhiány okoz. A betegség hátterében az áll, hogy a szervezet immunrendszere idegenként ismeri fel a saját sejtek egy részét, és autoimmun gyulladás következtében elpusztulnak a hasnyálmirigy inzulint termelő béta-sejtjei, ezért a terápia minden esetben inzulin adagolást feltételez.
„A 2-es típusú diabétesz kockázati tényezői a túlsúly és az ülő életmód. Ezek a betegek gyakran kezelhetők diétával és életmódváltással, de egyes esetekben náluk is szükség lehet inzulinra.