A nyelőcső és a gyomor határán lévő záróizom ép állapotában egy szelephez hasonlóan működik: csak föntről, a nyelőcsőből engedi be a lenyelt ennivalót a gyomorba, visszafelé a gyomorsav nem kerülhet a nyelőcsőbe. Gastrooesophagiális reflux betegség (GERD) esetén a záróizom nem működik megfelelően, ezért a gyomorból a sav följuthat a nyelőcsőbe és ott gyulladásos tüneteket okoz, melyeket égő fájdalom kísér, valamint megjelenhet száraz köhögés, rekedtség, asztmás roham is.

Kanadában a statisztikák szerint minden harmadik felnőtt – különösen az idősek között – szenved e betegségben, ezért az új gyógyszerek engedélyezésével kanadai hatóságok szokatlan gyorsasággal engedélyezték egy japán gyógyszergyár új protonpumpagátló készítményének forgalomba kerülését.
Az úgynevezett protonpumpagátlók a leghatásosabb szerek a reflux gyógyításában, amelyek gátolják a gyomorsav termelését és a gyulladás gyorsan gyógyul. A japán gyógyszer abban különbözik a korábbiaktól, hogy naponta csak egy szemet kell belőle bevenni, de tartalma két adagban szabadul fel: az egyik a bevétel után, a másik pedig csak a nap második felében kerül a szervezetbe és folytatja az előző adag hatását.
Hasonló működésű szert már alkalmaznak más betegségek kezelésére, az új készítmény azonban az első ilyen típusú protonpumpagátló gyógyszer.