A színész özvegye, Susan Schneider nyilatkozatában közölte, hogy elhunyt férje korai Parkinson-kórban szenvedett, diagnózisát azonban még nem kívánta megosztani a nyilvánossággal.„Robin maximálisan józan maradt, és bátran vívta harcát a depresszió és a Parkinson-kór korai stádiuma ellen, mely utóbbit még nem kívánta nyilvánosságra hozni” – áll Schneider közleményében. „Azt reméljük, hogy Robin tragikus halálának tükrében másokban lesz elég erő ahhoz, hogy segítséget és támogatást kérjenek saját harcaik megvívásához, hogy kevésbé kelljen félniük.”
A Parkinson-kór az agysejtek pusztulását okozza az izomműködést szabályozó agyi területeken. Tünetei közé tartozik a remegés, a kar és a láb merevsége, valamint az egyensúly és a koordináció megromlása. A tünetek általában fokozatosan jelentkeznek, és az idő múlásával lassanként gátolják a hétköznapi tevékenységeket. A betegség ellen nincs gyógymód, de gyógyszerekkel enyhíteni lehet a tüneteit.
Az utóbbi években végeztek olyan kutatásokat, amelyek a Parkinson-kór és az öngyilkosság fokozott kockázata közötti lehetséges összefüggést vizsgálták, az eredmények azonban nem bizonyítottak ilyen jellegű kapcsolatot. Egy 2008-as kutatás azonban kimutatta, hogy a mély agyi stimuláció nevű terápiában részesült Parkinson-kóros betegek körében a vártnál magasabb volt az öngyilkosság előfordulása. A vizsgálatból az is kiderült, hogy az öngyilkosság azokban a Parkinson-kóros betegekben volt gyakoribb, akik depresszióban szenvedtek, illetve egyedülállók voltak. (Arról azonban nem szólnak a hírek, hogy Robin Williams mély agyi stimuláción esett volna át.)