A rovarcsípés után keletkező duzzanat, fájdalom vagy viszkető érzés a rovar nyálával szembeni allergiás reakció jelei. Igen gyorsan, a csípés után néhány perccel már létrejön a csalángöb (hasonló a „csalánkiütés” egyik eleméhez), és rövidesen különösebb kezelés nélkül meg is szűnik. Az egyes személyek bőrreakciójának (vagyis a csalángöb) nagysága egyéni érzékenységtől függ, akárcsak az, hogy ki milyen mértékben „vonzza” a vérszívó rovarokat.
AllistilEP gél: gyógyszer a rovarcsípések tüneteinek enyhítésére>>
Számos közép-európai szúnyogfaj közös jellemzője, hogy a nőstények peterakáshoz a melegvérű állatok vagy az ember vérét igénylik. Hosszú szúró-szívó szájszervükkel behatolnak a bőrbe, oda véralvadásgátló anyagot juttatnak amit nyáluk tartalmaz, majd vért szívnak. Az alig észrevehető szúrás után, egy erősen viszkető, vörös hólyag képződik. A véralvadásgátló anyag okozta kellemetlen viszketés akár egy napig is eltarthat.
AllistilEP gél: gyógyszer a viszketés enyhítésére
Az AllistilEP gél napégés, rovarcsípés, felületes égési sérülések, bőrelváltozások okozta viszketés kezelésére ajánlott.
Gyorsan enyhíti a viszketést és az irritációt.
Azonnali fájdalomcsillapító hatású, a gél gyógyszerforma kellemes hűsítő érzést okoz. Felnőttek és gyermekek részére is alkalmazható. Antihisztamin hatású, dimetinden tartalmú gyógyszer.
Az érintett bőrfelületet naponta 2-4 alkalommal kell bekenni. Az AllistilEP gél gyorsan behatol a bőrbe és néhány perc alatt kifejti hatását.
Megnézem az AllistilEP gélt >>
A szúnyogfajok közül járványtani szempontból a maláriát terjesztő Anopheles bír jelentőséggel. Ma világszerte 400 millió ember él olyan vidéken, ahol a malária előfordulása mindennapos. Akik olyan vidékekre készülnek, ahol malária előfordul (például Afrika vagy Távol-Kelet), megfelelő óvintézkedéseket kell tenniük a megbetegedés elkerülése érdekében. Ezek közé tartozik az elektromos szúnyogriasztó szerkezetek vagy vegyi anyagok, szúnyoghálók stb. használata, valamint a megelőző célzattal szedett maláriaellenes gyógyszerek használata. A hazai szúnyogok maláriát nem terjesztenek; a szúnyogcsípés okozta kellemetlenségen kívül más ártalomra nem számíthatunk. A „gyötrelmeket” enyhíthetjük hideg vizes borogatással és használhatunk viszketés elleni készítményeket.
Magyarországon közel ezer pókfajta él, mérgük többnyire fehérjékből áll. Ez a vegyület nem veszélyes az emberre nézve. Ha a harapást érzékeny helyen szenvedjük el (pl. nyak, testhajlatok), ott toxikus hatás is előfordulhat: a bőr erősen kivörösödik, megduzzad. A csípés helyét fertőtlenítsük, majd helyezzünk rá vizes borogatást.
Szponzorált tartalom