A hét témája: memória
A massachusettsi Brandeis Egyetem szakértői szerint nem az éjszakázás, hanem az alvás segít jobban hozzá a sikeres vizsgához. Azt állítják, hogy a rövidtávú emlékek hosszú távúvá átalakító memória idegsejtek alvás közben működnek a leghatékonyabban.
BŐVEBBEN
BŐVEBBEN
Az öregedéssel fokozatos romlásnak indul mind a hosszú-, mind a rövidtávú memória állapota. Ez ugyan teljesen természetes jelenség, de számos módszer létezik, melyek segítségével lelassítható, vagy akár meg is fordítható ez a folyamat.
BŐVEBBEN
BŐVEBBEN
Mindenki feledékeny lehet olykor – ne aggódjunk, ezek még nem az Alzheimer-kór tünetei. Az odafigyelés azonban nem árt: néhány tanács betartásával sokat tehetünk azért, hogy megelőzzük az elbutulással járó betegségeket.
BŐVEBBEN
BŐVEBBEN
Gyakori jelenség, hogy a nagypapa kiválóan emlékszik régmúlt gyermekkora apró eseményeire is, míg a tegnapi ebéddel kapcsolatban bizonytalan válaszokat ad. Mikor tekinthető kórosnak a feledékenység?
BŐVEBBEN
BŐVEBBEN
Az időskori feledékenység nem a kor velejárója. A háttérben súlyos elváltozások is állhatnak, melyek azonban fiatalkorban is előfordulhatnak. Mi minősíthető kórosnak, és meddig fogadhatjuk el a jelenséget természetesnek?
BŐVEBBEN
BŐVEBBEN