A hónap témája: A fül egészsége
Sokak fürdőszobájában megtalálható a fültisztító pálca, pedig azzal tilos fület tisztítani. Az is gyakori, hogy zuhanyozás, fürdés alkalmával szappanos víz kerül a hallójáratba, szintén helytelenül. Ezekkel a rossz szokásokkal akaratlanul betegséget is előidézhetünk. Cikkünkben a fülzsír fontos szerepéről, a helyes fültisztításról és a fülzsírdugóról, annak biztonságos megszüntetéséről írunk.
BŐVEBBEN
BŐVEBBEN
Ha egy csecsemő folyamatosan a füléhez kapkod, nyűgösnek tűnik és szopási sztrájkba kezd, sokszor ebben a formában adja szülei tudtára, hogy fáj a füle. A fülfájás igen gyakori betegség a gyermekek körében, ami sokszor a középfülgyulladás egyik kísérő tünete.
BŐVEBBEN
BŐVEBBEN
Úszás, strandolás során előfordul, hogy a fülbe jutó víz nem tud távozni. Ennek oka lehet a hallójárati fülzsír, illetve fülzsírdugó, ami nem csak kellemetlen, de veszélyes is, mivel fertőzések melegágyát képezheti. Nyáron megszaporodik a hallójárati gyulladások száma is, így érdemes tisztában lennünk a megfelelő fültisztítás alapvetéseivel.
BŐVEBBEN
BŐVEBBEN
A nyaralásnak a sok szép pillanata, emléke mellett – ha nem készülünk fel kellően – bizony kellemetlen „mellékhatásai” is lehetnek.
BŐVEBBEN
BŐVEBBEN
A fülgyulladásról azt gondoljuk, hogy az őszi-téli hónapok betegsége, pedig fülfájdalom nyáron is jelentkezhet. Gyakran a tavaszi elhúzódó náthás megbetegedések, vagy allergia szövődményeként, de a panaszokat a medencék, tavak, tengerek vize is okozhatja.
BŐVEBBEN
BŐVEBBEN
A melegben a fülben található verejték- és faggyúmirigyek intenzívebben dolgoznak, ezért ebben az időszakban azoknál is jelentkezhet, akik egyébként nem hajlamosak a fülzsírdugó kialakulására.
BŐVEBBEN