Szülés
A gyermek életének első 4 hetes élettani szakasza az újszülöttkor. Nagyon jellegzetes vonások és jelenségek kísérik ezt az időszakot, míg a határt fokozatosan átlépve az újszülött babából csecsemő lesz.
BŐVEBBEN
BŐVEBBEN
A 36. hétnél korábban született gyermekek koraszülöttnek számítanak, és mivel sok szervük még nem készült fel a méhen kívüli életre, fokozott gondoskodást igényelnek. A koraszülött azonban az első élethónapokban fokozatosan „ledolgozza hátrányát".
BŐVEBBEN
BŐVEBBEN
Egy teljesen új módszer segítségével a Stanford Egyetem kutatói megállapították, hogy a magzatvízben található gombák és baktériumok koraszülést eredményezhetnek.
BŐVEBBEN
BŐVEBBEN
A legtöbb szülő számára gyermekük köldökzsinórjának elvágása csupán egy rövid pillanat, ám egyre több család dönt úgy, hogy ezt a rövid időt megpróbálják egyre hosszabbra nyújtani, és mintegy a családtagok közötti kötődés erősítéseként, nem elvágják, hanem elégetik a köldökzsinórt.
BŐVEBBEN
BŐVEBBEN
Azok a kismamák, akik az átlagnál jóval nagyobb súlyú csecsemőnek adnak életet, akár több mint kétszeres emlőrák-kockázattal is számolhatnak – állítják a Texasi Egyetem orvosai.
BŐVEBBEN
BŐVEBBEN
A császármetszés a leggyakrabban végzett műtétes beavatkozás a fejlett országokban az ezredforduló óta, problematikája, arányának emelkedése világszerte foglalkoztatja a szakmai és laikus közvéleményt egyaránt.
BŐVEBBEN
BŐVEBBEN
További cikkeink
Tények és tévhitek a császármetszésről
Mennyire biztonságos a vízben szülés?
Gránátalma segítheti a szülést
Felesleges vajúdás közben koplalni
Így fogynak a sztárok szülés után
Túl népszerű a császármetszés
Szülési tanácsok leendő apáknak
Délen császárral, északon természetesen szülnek a nők
Újabb betegség írható a császármetszés számlájára?
KÉRDEZZE SZAKÉRTŐNKET