Egy nemrégiben megjelent kutatásból kiderül, hogy az élveszületések számát egyértelműen befolyásolja a férfiak életkora. „A tanulmányunk eredményei szerint a férfiak életkora független befolyásolója az élveszületések kumulatív arányának” – magyarázta Dr. Laura Dodge, a Beth Israel Deaconess Medical Center (Harvard Medical School) munkatársa. Az eredményeket az ESHRE 33. éves találkozóján mutatta be Dr. Dodge.
A kutatás során 2000 és 2014 között közel 19,000 lombikbébi program adatait vizsgálták, melyet 7,753 párnál végeztek. A nők életkora szerint négy csoportot alkottak meg: 30 év alattiak, 30-35 évesek, 35-40 évesek és 40-42 évesek. A férfiakat hasonló logika szerint osztották négy csoportba, ám kiegészítették egy 42 év feletti csoporttal is. A vártaknak megfelelően, a kumulatív élveszületés mérőszáma azoknál a pároknál volt a legalacsonyabb, ahol a nő életkora a 40-42 éves csoportba esett, s ezekben az esetekben a férfiak életkora nem befolyásolta az eredményeket, ezzel is érzékeltetve, a nők előrehaladott korának káros hatását a fogamzóképességre.
Szénanátha kúrasóval és finom ételekkel>>>
A többi csoportot vizsgálva azonban szignifikánsan befolyásolta a férfi életkora a fogamzás sikerét. Alacsonyabb születési arányt találtak azon csoportokban például, ahol a leendő édesanya életkora 30 év alatti a férfié pedig 40-42 év közé esik (46%), míg az azonos korú nők és 30-35 éves férfiak által alkotott párok közti kumulatív születési ráta 73%-nak bizonyult.
„Általánosságban elmondható, hogy a 35-40 éves nők jól járnak, ha a párjuk 30 év alatti – majdnem 30%-os javulást láttunk az élveszületést tekintve a 30-35 éves férfiakkal összehasonlítva” – magyarázta Dr. Dodge. „Elmondható azonban, hogy több korábbi kutatással egyöntetűen a mi munkánk is bebizonyította, hogy a nő életkora jelentősebb hatással bír a fogamzásra, mint a férfiaké.
Szappanos hajmosás a csodás hajkoronáért > > >
Csak a női életkor hatását vizsgálva 30 év alattól a 40-42 éves életkorig 46%-os csökkenést észleltünk a teherbeesést illetően, míg férfiaknál hasonló elv alapján a csökkenés 20%-nak bizonyult.”