2024. Október 30. szerda

Lélegezzünk fel!

Lehetőségek a szénanátha kiváltotta asztmás jellegű köhögés kezelésében homeopátiával
1 . oldal
Korunk egyre többeket sújtó problémája az allergia. Egyik leggyakoribb előfordulása a szénanátha, ami együtt járhat asztmás köhögés kialakulásával is. Segíthetünk-e ezen szelíd, természetes gyógymódokkal?

A homeopátiás orvos bátran mondhat igent a fenti kérdésre. Amilyen sokszínű e betegség megjelenési formája, ugyanolyan gazdag választékot kínál ez a gyógymód. Mai napig hiányosak az ismereteink arról, hogy miért és mikor alakul ki valakiben az allergia egyik vagy másik megjelenési formája. Ez az oka annak, hogy a jelenleg alkalmazott kezelési módok csak a tünetek csökkentésére vagy elnyomására alkalmasak. A természetes gyógymódok, így a homeopátia óriási előnye, hogy nemcsak a tüneteket, hanem a beteget magát kezelik, s teszik mindezt káros mellékhatások nélkül.

asztma

A sokszínű homeopátia

A szénanáthából eredő asztmás köhögés megjelenése esetén gyors segítséget kínál a tünetek alapján kiválasztott homeopátiás szer. Ha azonban nehéz eldönteni, hogy melyik szerre lenne leginkább szükség, választhatunk komplex, több asztmás jellegű köhögésre, tünetre összeválogatott homeopátiás szert tartalmazó készítményt is.

Az általában éjfél és hajnali két óra között fellépő, nagyfokú szorongással, nyugtalansággal járó rohamban, amire jellemző az égő fájdalom, fázás és hogy a beteg jobbára ülni szeretne, a megfelelő szer az Arsenicum album.

Ha a beteg émelyeg, hányingere van, hurutos, de nem tudja felköhögni, az Antimonium tartaricum jöhet szóba.

Amennyiben a rohamot kellemetlen érzelmek vagy túlhajtott nevetés váltotta ki, és félelemmel, szorongással, a légzőizom görcsével és rekedtséggel jár, az Argentum nitricum-ra gondoljunk.

Amikor a szorongó beteg úgy érzi, mintha súly lenne a mellkasán, és fojtó köhögése hányáshoz vezet, kiveri a hideg veríték, válasszuk az Ipecacuaná-t.

A hajnali kettő és öt között váladékosan hörgő, térdére és könyökére támaszkodva megkönnyebbülést kereső betegre jótékony hatású a Kalium carbonicum.

 

Gyermekeknél gyakran alkalmazott szer a Natrium sulfuricum.

A köhögés hajnali négy és öt között szokott fellépni, később zöldre váló fehérjeszerű köpettel.


Szerző: Dr. Kuklis Eszter homeopata, orvos-természetgyógyász www.együttahomeopatiáért.hu

Ossza meg: Kövessen minket:



Vital - egészségügyi linkcentrumKeresés